איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: ערוץ 7

מאות שוטרים פרוסים באזור העיר העתיקה בירושלים עד לסיום הצום, מחר בערב, זאת על מנת לאבטח את אלפי היהודים ביממה הקרובה בכותל המערבי.

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב קיים הערב הערכת מצב בהשתתפות סגן השר יואב סגלוביץ', מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים תומר לוטן, מפכ"ל המשטרה רב-ניצב קובי שבתאי וראש אג"מ ניצב סיגל בר-צבי.

"משטרת ישראל תהיה פרוסה גם במוקדים השונים בירושלים לרגל תשעה באב על מנת להבטיח את שלום הציבור. אין כל שינוי בהתנהלות הרגילה בירושלים, זאת בניגוד לפייק-ניוז שמפיצים ארגוני הטרור ברשתות החברתיות. אני קורא לציבור להמשיך לנהוג באחריות ולהקפיד למלא את הנחיות פיקוד העורף", אמר.

יו''ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר יעלה מחר (ראשון) בשעה 8:30 להר הבית. בלשכתו מדגישים כי עלייתו של ח''כ בן גביר תואמה מראש עם קצין הכנסת ועם משטרת ישראל לפני כשבוע.

"אסור להיכנע לג'יהאד ולטרור - אנחנו בעלי הבית על מדינת ישראל וככל ונרגיש ככה ונפעל בהתאם האויבים יבינו את המסר", אמר בן גביר.

בתוך כך, ארגון הטרור חמאס וארגוני טרור נוספים לצד ארגונים אסלאמיים אחרים קראו היום (שבת) למתפללים מוסלמים "להגן על אל אקצא" מחר, צום תשעה באב. דובר חמאס מוחמד חמאדה איים "מסגד אל אקצא הוא קו אדום ולא ניתן לכובש לפגוע בו בטפשותו".