בני משפחת גולדין והשוטרים
בני משפחת גולדין והשוטריםצילום: הדר שלי

הזמר והיוצר יהורם גאון, חתן פרס ישראל, נחרד מהעימותים בין בני משפחת גולדין שצעדו ביום שישי לרצועת עזה לבין שוטרים שמנעו מהמשפחה השכולה להתקדם בצעדה.

גאון כתב בפייסבוק: "כן אני יודע שמלחמה עכשיו ועדיין, אני רואה את התמונה הזאת ומזדעזע. אני מבין שמנסים למנוע מן המפגינים להסתכן אבל הגברת גולדין איננה מפגינה, היא אם שכולה של בן שצה"ל שלח לחזית והשאיר אותו בארץ אויב''.

"כשפוגשים את הגברת גולדין, בכל סיטואציה שלא תהיה, צריך לבוא אליה בדחילו וביראה, להשיל נעלים מפני כבודה''. גאון הוסיף כי "האנשים שדוחפים אותה אולי לא יודעים מי היא, לבטח שהם ושולחיהם (בעניין החזרת הדר בנה של לאה גולדין לארץ ממנה נשלח) אינם יודעים מי הם בעצמם ולמה הם בכלל''.

כאמור, ביום שישי נרשמו עימותים בין צועדים בצעדה של משפחת גולדין בעוטף עזה לשוטרים, לאחר שהצועדים ניסו להתקדם לעבר הצירים החסומים בדרום.

לאה גולדין אימו של הדר ביקשה: "להביא את הדר, אורון, אברה והישאם זה הדבר הקטן, הדבר הגדול הוא להחזיר לנו את הגאווה הלאומית, להחזיר לנו את עצמנו למי שאנחנו ולא להיכנע לארכי מחבל יחיא סנוואר שרצח את הדר בהפסקת אש, חטף אותו ומחזיק אותו עד היום ויש לנו צבא שלם וממשלה שלמה שכורעת ברך ונענית לכל הגחמות שלו ואפילו לא מבקשים להחזיר אותם. אז אנחנו החלטנו לעשות מעשה אחרי 8 שנים ופשוט לקום בעצמו ולצעוד עד שנשיב את הבנים".