שיגור רקטות מרצועת עזה במבצע עלות השחר
שיגור רקטות מרצועת עזה במבצע עלות השחר צילום: Attia Muhammed/Flash90

אלוף-משנה יפתח נורקין, מפקד חטיבה 7, הפיץ אגרת ללוחמים לרגל היציאה למבצע "עלות השחר", והתייחס לאפשרות שהלוחמים כחטיבת שריון יצטרכו לפעול ברצועת עזה.

נורקין כתב ללוחמים והחיילים: "כעת הגיע תורנו להגן על המדינה, זוהי המשמרת שלנו. משימתה של החטיבה היא להכריע ולנצח בכל מפגש עם האויב.

"אני סמוך ובטוח שאנו כחטיבה ערוכים ומוכנים לכל תרחיש ונפעל ככל שנצטרך על מנת להחזיר את השקט והביטחון בקרב תושבי ואזרחי מדינת ישראל. עלינו לנצל את הזמן הקרוב לשיפור הכשירות והמוכנות לניצחון. אני מצפה מכם לנהוג במקצוענות תוך חתירה למגע ודריכות, רק כך נבטיח את ניצחוננו אל מול האויב", הוסיף אל''מ נורקין.

זירת הנפילה באשקלון דוברות המשטרה

היום השני של מבצע "עלות השחר": אזעקות נשמעו הערב בגוש דן וגם בתל אביב. מעט אחרי השעה 18:00 נשמעו אזעקות בראשון לציון, חולון, בת ים, תל אביב, יבנה, אשקלון ושדרות. מכוניות חונות נפגעו באשקלון, לא היו נפגעים. רקטות נפלו בים מול חופי נתניה.

יותר מ-350 רקטות נורו לעבר ישראל מאז תחילת מבצע עלות השחר, כשבמקביל צה"ל ממשיך לתקוף מטרות של הג'יהאד האיסלאמי ברצועה. 94 מהרקטות נפלו בשטח הרצועה, 29 נפלו בים ומערכת כיפת ברזל יירטה 160 מהם ארגון הטרור חמאס לא שותף ללחימה. מערכת כיפת ברזל מצליחה ליירוט את הרקטות ב-96% מהמקרים.