כיפת ברזל מיירטת רקטות מעזה
כיפת ברזל מיירטת רקטות מעזהצילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

אמש, עם מטח הרקטות הבלתי פוסק מצד ארגון הטרור העזתי, הג'יהאד האסילאמי בשעות הערב, נדמה היה כי ישראל בדרך לגינוי מצד האו"ם והמדינות החברות בו כאשר בעזה דיווחו על הרוגים רבים בהם 5 ילדים.

למעשה, היה זה כתוצאה משיגור כושל של רקטה שנחתה בתוככי עזה ולא הגיעה ליעדה לישראל. בעוד שהערבים מצידם ניסו לטעון כי מדובר בתקיפה ישראלית, בישראל פורסם הסרטון שמראה כי מדובר על פגיעת רקטה אותה שיגרו העזתים בעצמם.

מי שיצאה להגנה על ישראל והסבירה לעולם כי האחראים על הרג הילדים הם הערבים בעצמם, היא לא אחרת מאשר ג'נירה סבוריט, אשתו של שחקן מכבי ת"א בכדורגל, אנריק.

בחשבון האיסטגרם שלה, בו יש לה כ-16 אלף עוקבים, שיתפה ג'רינה את סרטון הטיל ששוגר מג'באליה והתפוצץ בתוך הרצועה וכתבה כי סרטון זה הוא הוא החדשות האמיתיות.

ההסברה של סבוריט מהווה הפתעה לאור העובדה כי במבצע "שומר חומות", עזבו אלה את הארץ וסירבו לחזור לאור הירי הבלתי פוסק והמלחמה ברחובות מצידם של ערביי ישראל.

עם זאת, זו לא הפעם הראשונה בה נשות השחקנים הזרים הן אלה שעושות הסברה ברשתות החברתיות לזכות ישראל, כאשר בפעם הקודמת הייתה זו אשתו של בלם הפועל באר שבע, מיגל ויטור שהספיק כבר לקבל אזרחות ישראלית מאז.

בעוד הערבים מאמצים לחיקם את הפייק ניוז בניסיון להשפיע על התודעה הבינלאומית, הכדורגל הישראלי על שחקניו ומשפחותיהם, מגנים על לוחמי צה"ל ומדינת ישראל.