רבני 'דורות' בקבלת תעודות
רבני 'דורות' בקבלת תעודותצילום: יחצ

בבית הכנסת כתר אליהו בגבעת שאול בירושלים, התקיים היום (ראשון) טקס חלוקת תעודות קורס רבנים 'הלכה ורפואה – למאותגרי פוריות' לכ-26 אברכים שלמדו ונבחנו במכון דורות, מרכז רפואה והלכה למאותגרי פוריות, שבראשות הרב איתי יוסף כהן.

במעמד חלוקת התעודות השתתף הגאון רבי ציון כהן, רבה של אור יהודה, נשיא ומייסד מכון דורות והרב משה רוזנגרטן מנהל מגזר חרדי כללית מחוז ירושלים.

אורח הכבוד היה הגאון הגדול רבי אהרון בוטבול, פוסק המכון וראש בית ההוראה 'יביע אומר' שמסר שיעור הלכתי עמוק למשתתפים בדעת חותנו הגדול מרן רבינו עובדיה יוסף זיע"א.

"במכון דורות לא רק נותנים תשובות, זה קל, אלא מהווים אוזן קשבת שמלווה את הזוגות עד הברכה הסופית שמברכים על המוגמר כשזוכים לחבוק בן או בת, לא יאומן כי יסופר, פשוט תופעה ממש", אמר הרב בוטבול.

הרב דוד צופיוף, מבוגרי הקורס, רב משיב בבית הוראה 'אפיקי מים' ומחבר הספר אבני טוהר: "חוץ מהפעילויות הרבות של מכון דורות בסיוע לזוגות מאותגרי פוריות, הם גם מכשירים רבנים שידעו את את כל פרטי הרפואה, הם זמינים תמיד ובמאור פנים, להפליא הידע והמקצועיות".

הרב משה רוזנגרטן מנהל מגזר חרדי כללית מחוז ירושלים: "מדובר על יום גדול מאוד, שמח להיות חלק. ברכותי לכבוד הרבנים שליט"א שרק תמשיכו, תעלו ותפרחו, לעוד הרבה שנים טובות של פעילות והרבצת תורה בישראל. כל פעילות שתרצו ביחד נהיה שותפים מלאים ללמד את הרבנים וציבור המו"צים מהי רפואה ואילו שירותים יצרכו עבור המבוטחות שלהם והכל בכדי לתת לציבור הספרדי את הרפואה המותאמת עבורו".