אבדיה הערב שוב במדי הנבחרת
אבדיה הערב שוב במדי הנבחרתצילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל

אחרי שנתיים וחצי שלא שיחק במדי נבחרת ישראל בכדורסל בשל החוזה שלו בוושינגטון וויזארדס מליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, דני אבדיה חזר הערב (שני) לנבחרת והראה את ההבדל שבין הליגה הישראלית המקומית לזו הטובה בעולם.

היה זה במסגרת משחקי ההכנה של הנבחרת לקראת חלון המשחקים הרביעי והאחרון במוקדמות אליפות העולם ויורובאסקט 2022, שלב הבתים השני במוקדמות גביע העולם בהמשך החודש וטורניר היורובאסקט בחודש הבא, כאשר הנבחרת פגשה את שחקני מכללת אובורן האמריקאית.

אבדיה שנמצא בפגרת משחקים בארצות הברית, לבש לראשונה מזה שנתיים וחצי את מדי הנבחרת וסיפק משחק לפנתיאון, כזה שהשאיר עבור רבים טעם של עוד ועבור רבים עוד יותר הראה את גרף השיפור שלו והגדיל את הציפיות ממנו לקראת הטורנירים הגדולים הקרובים.

עוד לפני שיצא בחמש עבירות, להט אבדיה כשקלע 25 נקודות, 14 מתוכם ברבע השלישי בו ברחה ישראל לניצחון ולא שכח לעשות עבודת הגנה כשהוריד 7 כדורים חוזרים ומסר לחבריו 6 אסיסטים.

בהיעדרו של אבדיה מי שלקח את הפיקוד הוא שחקנה של פרטיזן בלגרד, חברו של אבדיה לנבחרת העתודה שזכה איתו באליפות אירופה בכדורסל לפני שנתיים, ים מדר.

מדר סיים את המשחק עם 24 נקודות ו-7 אסיסטים וצמד שחקני הפנים של מכבי תל אביב ג'ייק כהן ורומן סורקין קלעו גם הם בספרות כפולות.

ישראל תתפנה כעת לצמד המשחקים שמצפה לה מול נבחרת גיאורגיה בסוף השבוע, כאשר לאחר מכן הם יתמודדו פעמיים בהיכל קבוצת שלמה עם רומניה. אולי זה עוד ייגמר בהישג היסטורי עבור הנבחרת הבוגרת של ישראל.