ח"כ אביר קארה מגיב לשאלה האם היה יושב שוב עם רע"מ: "בהחלט"כיכר השבת

חבר הכנסת אביר קארה ממפלגת 'הרוח הציונית' התייחס היום (שלישי) לנושא הישיבה עם רע"מ בכנסת הבאה.

"לא מודאג מהסקרים", אומר קארה בראיון לישי כהן ב'כיכר השבת'. "בסוף היום כשאנחנו הולכים לבחירות אנחנו צריכים להציג לציבור הישראלי. באמת שלא עשינו הרבה פוליטיקה אבל עשינו הרבה עשיה. הבאנו הרבה רפורמות, דברים שלא היו שנים ולא עשינו על זה מספיק פוליטיקה".

על הישיבה עם רע"מ: "לאורך כל הדרך מי שעושה - טועה. זה חלק מהבניין. הישיבה עם רע"מ? לא הייתה ברירה. אם השאלה אם ללכת לעוד בחירות, לעוד שנאה, לעוד שנים בלי תקציב. הייתי עושה את זה שוב. אנחנו בבחירות הקרובות רוצים לייצר מצב של ממשלת אחדות. להישען על ממשלה צרה זאת תהיה בעיה שתבטיח שאנחנו נהיה פה שוב במערכת בחירות".

בהמשך חושף קארה כי "ניגשתי לרב גפני כשבוע לפני הקמת הממשלה וביקשתי ממנו להצטרף, עשיתי את זה בעצמי, שלח אותי אז ראש הממשלה נפתלי בנט, שלח אותי להביא את החרדים לתוך הממשלה. סברתי שצריך להיות ייצוג. החרדים בחרו לשבת באופוזיציה".

לדבריו, "אחד האתגרים הגדולים היא שילוב חרדים בשוק התעסוקה, כל זמן שנייצר התניות עם המגזר החרדי אנחנו נקבל התנגדות מהצד השני. אחד האתגרים של החרדים שרוצים להשתלב - זה שהם מגיעים ללא לימודי יסוד. אני מציע בתוכנית הכלכלית שלי, תוכנית של שוברים בחינוך החריד. משפחה חרדית שרוצה אחרי שעות הלימוד היא יכולה ללכת לשיעורין פרטיים. לימודי יסוד שיכולים לעזור להם להשתלב בשוק התעסוקה".

"המס על החד פעמי אני בעד", הוא מבהיר. "כאשר אתה משתמש במוצר חד פעמי ואתה זורק אותו, יש נזק לציבור, נזק לאחרים, שם נועד המס כדי להפחית את השימוש. עדיין הייתי דוחה את זה בשנתיים, לא הייתי נותן לחרדים להרגיש שעושים להם דווקא. היה אפשר לעבוד פה בהסברה".

על פורמת המס בשתיה המתוקה הוא מגיב: "כאשר עומדת אשה או גבר בסופר והוא צריך לבחור בין שתיה מתוקה לבין לקנות עוף לשבת? אני מעדיף שלא תהיה לו את האופציה הזאת. לכן אני חושב שהמס על הסוכר היה לא נכון".