נשיא המדינה מקבל את הספר מירון לוץ
נשיא המדינה מקבל את הספר מירון לוץצילום: אלעד זגמן

מנכ"ל האגודה להתנדבות ירון לוץ העניק לנשיא המדינה יצחק הרצוג ולרעייתו מיכל, את הספר החדש "האגודה להתנדבות – חמישים שנות שירות לאומי".

הספר יוצא לאור לציון 50 שנה להיווסדה של האגודה להתנדבות ומביא לראשונה את סיפורו ההיסטורי של המיזם החברתי הגדול ביותר שקם אי פעם במדינה, מיזם שפתח את שעריו לצעירים וצעירות מכל גווני החברה הישראלית.

האגודה להתנדבות פועלת, ופעלה כל השנים, לחיזוק חוסנה האזרחי של החברה הישראלית באמצעות תוכניות התנדבות בכלל, ושירות לאומי אזרחי בפרט, על מנת ליצור עתיד טוב יותר. הספר מציג את הפעילות הענפה של האגודה להתנדבות בחמישים השנים בה היא פועלת, וכולל צילומים נדירים ומיוחדים מהעשייה הרבה והמגוונת במרוצת השנים.

את הספר העניק לוץ לנשיא המדינה הרצוג יחד עם הרב ד"ר ראובן טבול, ומנכ"ל ראשות השירות האזרחי-לאומי ראובן פינסקי.

מנכ"ל האגודה להתנדבות, ירון לוץ: "נשיא יקר, הרואה לנגד עיניו את אחדות החברה הישראלית, ללא הבדל לאום ודת, כערך יהודי, אני גאה להגיש בפניך את ספר תולדות השירות הלאומי בישראל שנוסד לפני יובל שנים ע"י האגודה להתנדבות והפך להיות אחד המפעלים החברתיים הגדולים בישראל".

נשיא המדינה יצחק הרצוג: "אני מאוד שמח לקבל את הספר ואני חייב לציין שהמפעל שנקרא האגודה להתנדבות, שבעצם הוא המפעל שדרכו נוסד השירות הלאומי (היום גם השירות האזרחי), הוא מפעל חברתי מהמעלה הראשונה שמשנה את פני החברה הישראלית. אנחנו רואים את בנות ובני השירות הלאומי והאזרחי שמגיעים לבית הנשיא מכל שדרות העם, בני כל האמונות והדתות - זה משקף מאוד את תפיסת עולמנו, ומושיט יד לכל הקבוצות בחברה הישראלית לתת להם הזדמנות".