הרב יעקב אריאל: "הדרך לקיים שמיטת כספים - נדיבי ארץ"נדיבי ארץ

נשיא ישיבת ההסדר רמת־גן, מכון התורה והארץ וארגון חותם ומבכירי רבני הציונות הדתית הרב יעקב אריאל, מברך על המיזם של נדיבי ארץ אשר ניתן לקחת בו חלק רק פעם בשבע שנים.

"הבן איש חי התקין תקנה חשובה, ברוח הלל, שגם לאחר הפרוזבול אנחנו מלווים לאנשים שלא יכולים לפרוע את חובם ומשמטים את החובות שלהם. לכן הדרך לקיים את ההלכה כמו שהתורה רוצה, היא לתרום לנדיבי ארץ, גוף שגובה כסף מהציבור, מעביר אותו למפעלים שעוסקים בשיקום אביונים, הם מלווים אותו לאותם אנשים נזקקים ושומטים את החוב. על ידי כך אנחנו שותפים במצווה הגדולה של שמיטת כספים".

לקיום מצוות שמיטת כספים לחץ כאן

קידוש השם נפלא

הרב אריאל מוסיף ומבקש מהציבור להיענות ברוחב לב. "ככל שתהיה היענות גדולה, יהיה אפשר ליצור מהפכה בארץ לאותם אנשים מסכנים. לא לכל בעל חוב, אלא רק לכאלו שבאמת מטופלים על ידי מקימי או עמותות אחרות שמכירות את האנשים שבאמת שקעו בחובות ומשקמות אותם. ככה נוכל השנה לפתור את כל הבעיה. אם בשנת השמיטה כולם יצאו משעבוד לגאולה זו תהיה בשורה חברתית. קידוש השם נפלא".

בימים בהם המיתון הכלכלי גובר ומשפחות רבות מתמודדות בקושי רב עם יוקר המחיה, יוצאים ב"נדיבי ארץ" למיזם ייחודי שמחזיר את מצוות שמיטת הכספים לשיח ומסייע למשפחות המתמודדות עם משבר כלכלי, לצאת ממנו.

מיזם "נדיבי ארץ" בשיתוף ארגון 'מקימי' ו'מכון התורה והארץ', מבקש להשיב את הפתרון היהודי לצמצום הפערים בחברה. אלפים חוברים יחד ומשתתפים במיזם, הכסף שנאסף משמש לכיסוי חובות של משפחות שמקבלות ליווי ותמיכה ליציאה ממשבר כלכלי. כיסוי החובות מאפשר להן לפתוח דף חדש לעבר עתיד כלכלי מבטיח. לא מדובר בעוד מיזם תרומות וצדקה, כי אם במיזם שמבקש לשנות את פני החברה ולהעניק למשפחות תקווה לעתיד חדש.

לקיום מצוות שמיטת כספים לחץ כאן