רשות הטבע והגנים מספקת המלצה לאחד היעדים הפחות מוכרים שיפתיעו אתכם: הגן הלאומי מגדל צדק בראש העין.

מתת בן שושן, סגנית מנהל גן לאומי מגדל צדק מספרת, "בגן קיים מבצר שהיסודות שלו צלבניים והחלק העליונה שלו נבנה בתקופה העות'מאנית. יש גם מצודה מרהיבה ביופיה".

לדבריה, "מהתצפית במצודה ניתן לראות את המסלולים שיש בגן, רובם מונגשים, גם לעגלות וגם לבעלי מוגבלויות. אנחנו מזמינים את כולם לבוא ולטייל איתנו.

ירון כהן, פקח בגן לאומי מגדל צדק מוסיף, "המקום הזה זה באמת מקום מדהים. אני מחזיר אתכם למאה ה-19 אז הגבעות כאן היו די חשופות. עברו כאן שיירות של גמלים, של בעלי חיים, בישלו פה על פתיליות, האווירה הית מיוחדת. אווירה של פעם, זה מה שהיה פה".

לדבריו, "המיקום פה - זה השוס, הוא שולט פה על כל מרכז הארץ. האזור הזה היה כל כך אסטרטגי וכל כך חשוב - מי שרצה לעבור, היה חייב לעבור במעבר הצר הזה".

"כשהמבקרים מגיעים אנחנו משתדלים לתת להם את החוויה הכי טובה שיכולה להיות. אנחנו מספרים להם מה היה פה בעבר, מה קורה פה כרגע - מתי הגן הלאומי הוכרז, מה יש מסביב לגן. זה גן גדול מאוד, השטח פה הוא כמעט 2,000 דונם, שזה שטח עצום. "חלק מהמבקרים לא מודעים לאתר הזה ומגיעים לפה בפעם הראשונה. יש הרבה מבקרים שמגיעים שוב ושוב ושוב, כיוון שהאתר הזה מאוד מרשים".

בן שושן מספרת שבגן הלאומי מתקיימות פעילויות רבות נוספות. "מידי רביעי וחמישי, האתר שלנו בעצם פתוח עד השעה עשר בערב והכניסה האחרונה עד לשעה שמונה. בימי רביעי יש לנו סיורים, סיורי עשישיות, סיורי שקיעה, סיורי טבע, זום, צילומי טבע, סיורים כאן בתוך המצודה כדי שתכירו את המקום הזה, וסיורים מסביב למצודה. בימי חמישי יש לנו גם מופעים קטנים למשפחה - הצגות לילדים, מופע אירי ומופע תיפוף".

"אני רוצה להגיד שגם באתרי רשות הטבע והגנים האחרים יש לנו סיורים ופעילויות בשעות החשיכה ובשעות הערב ואני מזמינה אתכם להסתכל באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים ולראות מה יש עוד ברחבי הארץ - מהצפון ועד הדרום", היא מסכמת.

בגן הלאומי מגדל צדק יוכלו המבקרים ליהנות מטיול ערב עצמאי וסיורים מודרכים ללא תשלום בשעות הנעימות של היום.

אתם מוזמנים להגיע אחר הצהריים ובערב לטיול באופן עצמאי או להצטרף להדרכות ללא תשלום. תוכלו לבחור בין מגוון סיורים:

עולים אל המצודה – סיור מודרך סביב המצודה ואליה (משכו כ-75 דקות), הצופה על הסביבה. היציאה מרחבת הקופה בשעות 18:00, 18:30, 19:30, 20:00 בימי רביעי 17.8, 31.8

סובב מצודה – סיור מודרך במסלול נגיש המקיף את המצודה (משכו כ-40 דקות), ומספר את סיפורו של הגן הלאומי ההולך ומתהווה לנגד עינינו. הסיור יסתיים במצודה. היציאה לסיור ליד מרכז השירות למטייל שבמצודה. הסיור ייצא בשעות 18:00, 18:30, 19:30, 20:00 בימי חמישי בחודש אוגוסט.

בתוך המצודה – סיור מודרך במצודה בלבד (משכו כ-20 דקות), שיספר את סיפורה של המצודה החולשת על דרך היסטורית חשובה וצופה אל מרחבי גוש דן. ההדרכה תתקיים מדי חצי שעה עגולה בשעות 18:00–20:30 כולל. מפגש ליד מרכז השירות למטייל שבמצודה. בימי רביעי בחודש אוגוסט.

סביב גבעת השייח – סיור בגבעה שממול למצודת מגדל צדק (משכו כ-75 דקות), שיספר את על החיים והמתים לאורך אלפי שנים. ההדרכה תצא בשעות 18:00 ו-18:30. יציאה לסיור ליד מרכז השירות למטייל שבמצודה. בימי חמישי בחודש אוגוסט.

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

עלות: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה. חינם למנויי מטמון.

לכל פעילויות וחוויות בשעות הערב בחודש אוגוסט בגנים או בשמורות היכנסו לאתר רשות הטבע והגנים