עו"ד אייל רייפר
עו"ד אייל רייפרצילום: משרד עורכי דין רייפר ושות'

חובות הם דבר שעלול להיווצר מסיבות רבות ומגוונות. לכל אחד יש את הסיבות האישיות שלו: לעיתים זה קורה בשל הפרת חוזה, צ'קים חוזרים שאין להם כיסוי, פסק דין, שטר חוב בהוצאה לפועל, פסיקת פיצויים לאדם מסוים שאינם משולמים (או שלא יכולים להיות משולמים בשל אי יכולת פירעון אצל החייב).

ייתכן כי אתם נמצאים במצב בו קיים חוב כלפיכם שאינכם בטוחים כיצד לגבות - ומהי הדרך היעילה ביותר לעשות כן? [איך גובים חוב]

במאמר הבא נסביר לכם איך גובים חוב, נדון בדרכים והאלטרנטיבות השונות, וכמו כן מהן המלצותינו בנושא.

הדבר החשוב ביותר: אל תאבדו תקווה. החוב שצברו כלפיכם, בין אם אתם אנשים פרטיים או חברות - ברוב המקרים יחזור אליכם אם תעשו את הפעולות הנדרשות ותהיו מוכנים לפעול במהרה ככל שהמציאות מאפשרת לכם.

איך גובים חוב: הפעולות שבאפשרותכם לעשות כדי להחזיר את החוב כלפיכם

במקרים מסוימים, הלקוח אפילו לא ידע שיש לו חוב כלפינו. לדוגמה: אם שלחתם מכתב בדואר עם דרישה לתשלום, יכול להיות שהחוב אכן לא יחזור. אך מקרים אלה הם רלוונטיים בעיקר עבור תאגידים וחברות גדולות, סביר להניח שלא מדובר בכם - ואם החייב שלכם טוען כי לא ידע על קיומו של החוב, ייתכן מאוד שזו טענת סרק הנועדה למשוך זמן. אך אם על סמך היכרותכם המוקדמת איתו אתם סבורים כי הוא אכן לא ידע על קיומו של החוב - שיחת טלפון קצרה כנראה תהיה הפתרון המתאים ביותר והענקת "זמן חסד" נוסף לתשלומו. במידה ואין הלקוח מסוגל לפרוע את התשלום בפעם אחת, מומלץ כבר להתייעץ עם עורך דין לגביית חובות שידאג לכל ההליכים הנוגעים לפירעון החוב.

איך גובים חוב? הגבלות שתוכלו להפעיל במסגרת הגבייה

ישנן סנקציות שתוכלו להפעיל כנגד החייב באמצעות גוף הממונה לתפקיד זה מטעם המדינה הנקרא "הוצאה לפועל". כך למעשה תוכלו לזרז את החייב להשיב את חובו כלפיכם. שימו לב כי מי שאינו עושה זאת בזמן, מסתכן בהקטנת סיכויי הגבייה שלו!!

בין ההגבלות הרבות שתוכלו להטיל על החייב נכללים: עיקול נכסים ומטלטלין (בית/רכב), עיקולי חשבון בנק ובמקרים קשים יותר ביטול רישיון נהיגה, מניעת יציאה מן הארץ באמצעות הוצאת צו ואפילו מאסר. עורך דין לגביית חובות יסייע לכם על מנת להפעיל את הסנקציות. שימו לב כי מי שיפעל ללא עורך דין, או על ידי עורכי דין שאינם בעל מומחיות ספציפית בתחום גביית חובות (כדוגמת משרד עו"ד הוותיק דרעי רייפר ושות') עלול למצוא את עצמו בהשלכות קשות ללא דרך יציאה קלה מהן.

בכל הקשור לגביית חובות חשובה מהירות הפעולה שלכם

כפי שנאמר קודם לכן, נרחיב: מסקרים ומחקרים עולה פעם אחר פעם כי הסיכוי לגבות את החוב רק הולך וקטן ככל שעובר הזמן. מי שאינו פועל מהר למעשה פעמים רבות לא יזכה לראות את הכסף שלו בחשבון הבנק בזמן הקרוב, או שזוכה לפריסות חוב ארוכות במיוחד. זה קורה, בין היתר, משום שחייבים רבים מתמודדים עם נושים נוספים חוץ מכם, מה שמקטין אף יותר את יכולת הפירעון שלהם. אם אתם לא תהיו "הראשונים בתור" לגבות את החוב, נחשו מה? כנראה שתהיו אחרונים. עדיף להימנע ממקרים כאלה ככל האפשר, להיות אחראיים ולתת לעורכי הדין שלכם לעשות את העבודה.

זקוקים להכוונה מקצועית בנושא גביית חוב?

פנו אל משרד דרעי רייפר ושות', המומחה בתחום גביית החובות כבר למעלה מ-30 שנים - צוות שיעזור לכם בכל סוגיה אליה אתם פונים, בהווה או בעתיד.

ה"אני מאמין" של משרד דרעי רייפר הוא לתת את הלב עבור כל תיק ותיק, ולראות כל תיק של הלקוח כאילו היה שלהם - דרעי רייפר מביאים את מיטב הניסיון והמקצועיות על מנת לעזור לכם לגבות כל חוב במהירות וביעילות! מוזמנים להתקשר לטל' 050-7118585 או לקבל מידע נוסף בנושא כאן .

*האמור הינו בגדר מידע כללי בלבד ואין לראות בו כתחליף להכוונה ו/או ייעוץ משפטי. כמו כן, אין באמור משום המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהליכים.