מוות בירוקרטי
מוות בירוקרטיצילום: iStock

לו צ'ו צ'ון ממלזיה הלך להגיש דו"ח במשטרה וגילה לאחר מכן שדווח בטעות כמת. גם היום, שמונה חודשים לאחר מכן, לו עדיין לא הצליח לגרום לרשויות להודות שהוא איננו מת למרות שהוא עדיין חי ונושם.

הכל התחיל כאשר לו החליט להעביר חלקת קבר שקנה לעצמו לקרוב משפחה בעקבות קשיים כלכליים שהיו לו. מכיוון שלו לא הצליח למצוא את שטר המכר של הקבר, הוא הלך למשטרה בשביל לדווח על ההעברה, ולהפתעתו גילה שהוא לא יכול לדווח מכיוון שהוא כבר מוכרז כנפטר.

בנו של לו פנה מספר פעמים לרשויות בשביל להסדיר את הטעות, אבל גם כיום, שמונה חודשים לאחר מכן, הוא עדיין לא הצליח. בראיון ל FreeMalaysiaTodayלו סיפר כי העובדה שהוא מוגדר כמת באופן רשמי הקשתה עליו לשלם את מיסי הרכב השנתיים שלו. לו מספר שהוא חושש שבעתיד הוא לא יוכל למשוך כספים מחשבון הבנק שלו, כאשר בינתיים הוא לא קיבל אישור להצביע בבחירות האחרונות במלזיה.

לו, שעובד בבית הלוויות, סיפר כי הוא מתעסק בלוויות הרבה שנים, אך מעולם הוא לא חשב שהוא יוגדר כמת תוך כדי שהוא חי.

למרבה ההפתעה, טעויות בירוקרטיות כאלו מתרחשות לא רק במלזיה אלא גם במדינות אירופאיות כמו בצרפת. לפני כשנה פורסם כי עובדת ניקיון שתבעה את המעסיקה שלה, טענה כי המעסיקה נפטרה תוך כדי המשפט והצליחה לגרום לכך שהיא הוכרזה כמתה. המעסיקה, ז'אן פושאן, לא הצליחה להוכיח שהיא חיה במשך ארבע שנים וכתוצאה מכך לא יכלה להוציא כסף מחשבון הבנק שלה וכן היא לא קיבלה טיפולים רפואיים מכיוון שביטוח הבריאות שלה בוטל.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!