מסע ההלוויה של הרוגות התאונה
מסע ההלוויה של הרוגות התאונהצילום: Yonatan Sindel/Flash90

מאות בני אדם השתתפו היום (שישי) בהלווייתן של שושנה גלושטיין ובנותיה חיה-שרה (7) וחנה בת השנתיים, תושבות אופקים שנהרגו בתאונת האוטובוס בירושלים.

ההלוויה קורעת הלב נערכת בהר המנוחות בגבעת שאול. ההספדים נאמרו בבית ההלוויות שמגר, מרחק מטרים ספורים ממקום התאונה המחרידה שקטלה את חייהן. האם ובנותיה עמדו על המדרכה ליד קניון 'רב שפע' ואוטובוס שהדרדר דרס אותן למוות.

אב המשפחה הרב דב גלושטיין, ראש כולל 'נחלת משה' באופקים, ספד: "היה לי תמיד פלא גדול שהולכים לעבוד בעבודות שונות, ואז יש לילדים הרבה קשיים, הציעו לה עבודות ולא לקחה גם מה שכן היה שליחות לעם ישראל. בנעימות שלה. אומרים 'השם נתן והשם לקח', לכל אחד יש לו את הזמן שלו בעולם. היא לא הייתה צריכה להיות יותר בעולם.

''קיבלנו את אמא לפרק זמן קצוב ולא יותר מזה, קיבלנו את שרה לפרק זמן קצוב, לא היה צריך יותר מזה, גם חנה, בזה אנחנו מאמינים, שה' ינחם אותנו לא יודעים איך אבל אותו הקב"ה שעזר לנו עד היום ימשיך, מתפללים על עם ישראל''.

זירת התאונה בירושליםדוברות זק"א

חמיה של שושנה והסבא של שרה וחני ספד להן בהלוויה: "איבדנו, אבל יש המשך. אמא הניחה יסודות לדרך החיים של המשפחה. אם ירצה ה' יהיה לכל המשפחה כוח להמשיך".

שושנה בת ה-40 היתה בהריון בשבוע מתקדם. המשפחה מתגוררת בעיר אופקים שם שימשה האם כרכזת חינוך מיוחד בסמינר של הרב ליברמן. בעלה הרב דוב הוא ראש כולל בעיר. המשפחה הגיעה לנפוש בירושלים למספר ימים לרגל ימי החופש - בין הזמנים.

התאונה התרחשה כאשר אוטובוס בקו 402 שיצא מבני ברק איבד שליטה ברחוב שמגר בירושלים ליד קניון רב שפע ודרס אנשים שעמדו בסמוך לקניון.

אוטובוס איבד שליטה בירושלים, 3 הרוגים

בבית החולים שערי צדק עדכנו על מצב הפצועים מהתאונה הקשה: מוסיף להיות קשה מאוד מצבה של הפצועה בשנות ה-20 לחייה. במהלך הלילה עברה מספר ניתוחים והיא מאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ. פצועה בשנות ה-40 לחייה במצב בינוני ועברה ניתוח במהלך הלילה. 2 ילדים במצב בינוני מאושפזים ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים. ילד במצב קל שוחרר הבוקר.

בהדסה עין כרם מאושפזים שני ילדים בן 4 ובן 9 חודשים, שמצבם מוגדר בינוני ויציב ושניהם מטופלים ביחידה לטיפול נמרץ ילדים. בהדסה הר הצופים מטופלים עדיין שני נפגעים במצב קל.

הפאראמדיקים של מד"א נתנאל ליפשיץ ובר עזר סיפרו "מדובר בתאונה מזעזעת, מתחת לחלקו האחורי של האוטובוס ראינו אשה כבת 30 ופעוטה כבת 3 שוכבות מחוסרות הכרה, עם חבלות קשות, ביצענו בדיקות רפואיות, הן היו ללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותן, מתחת לאוטובוס נלכדה ילדה כבת 7 שלא ניתן היה להגיע אליה, היא הייתה מחוסרת הכרה ולאחר הרמת האוטובוס היא חולצה כשהיא ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה.

תיעוד: האוטובוס פוגע, הולכי הרגל בורחים בבהלהחוצות ירושלים