השופט מני מזוז
השופט מני מזוזצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הממשלה צפויה להצביע מחר (ראשון) על מינויו של השופט בדימוס מני מזוז לתפקיד יו"ר הוועדה למינוי בכירים לשמונה שנים, זאת למרות שישראל תחת ממשלת מעבר.

תנועת רגבים הגיבה "מני מזוז הוכיח שוב ושוב בשורה של תיקים שהגיעו לפתחו בבג"ץ, כי אינו מקיים הפרדה בין מקצועיות לעמדותיו האישיות הקיצוניות.

מינויו כעת בממשלת מעבר הוא מחטף פסול ולא ראוי. בנט, שקד והנדל, יש לכם אפשרות למנוע את המחטף אחרת נזקי הממשלה הרעה הזו, יפגעו במדינת ישראל עוד שנים רבות".

חבר הכנסת שמחה רוטמן ממפלגת הציונות הדתית שאל "מה נשאר מהימניות של ימינה ושל שקד והנדל? כלום. מחאה לפרוטוקול וכאבי בטן. מחר הממשלה ששקד הקימה תמנה את מני מזוז, מי שהיה הרוח המשפטית מאחורי הגירוש מגוש קטיף, שופט שהכניס את עמדות השמאל שלו לשיפוט, ושיקר במצח נחושה בפסקי הדין שלו, למשגיח הכשרות למינוי הרמטכ"ל. ברגישות ובנחישות".

שרת הפנים איילת שקד לא תתמוך במינוי אך בנט לא יטיל וטו מה שיאפשר את למזוז לקבל את התפקיד לשמונה השנים הבאות. "הוועדה הזאת מיותרת, היא רק מאשרת טוהר מידות, היא לא ממנה. את המינוי עושה הממשלה בהמלצת השר הרלוונטי". שקד ציינה כי היא לא חושבת שצריך למנות עכשיו מינוי לשמונה שנים כשלה כשרה פנים לא נותנים להעביר בממשלה הקמה של יישוב בעוטף עזה.

לשאלה למה בנט לא הטיל וטו, אמרה השרה שקד כי "אין וטו, אבל יש התנגדות שלי ואני בטוחה שיהיו עוד התנגדויות של עוד שרים בממשלה". בנושע הבחירות אמרה שקד כי "ניסינו ממשלה צרה, זה לא עבד, מגיעה למדינת ישראל יציבות". בריאיון שקד פסלה את הרשימה המשותפת, אבל לא את חבר הכנסת איתמר בן גביר: "כל מי שירצה להיכנס לממשלה רחבה עם קווים ברורים - מוזמן".

פרשן חדשות 12 עמית סגל תקף את בכירי ימינה, "שרי ימינה, ביניהם מתמודדי רוח ציונית וראש ממשלה חלופי אחד, עומדים לאפשר מחר את מינויו של מני מזוז לראש הוועדה המיותרת למינויים, ולתקופה של שמונה שנים. היו ימים שבהם הסבירו על שלטי חוצות שרק הם יילחמו באקטיביזם המשפטי. כעת פניהם לעסקים או להטפות על אחדות. לא להפריע להם".