מתן כהנא
מתן כהנאצילום: יצחק קלמן

חבר הכנסת מתן כהנא מצטרף לרשימה של שר הביטחון בני גנץ, שר המשפטים גדעון סער והרמטכ"ל לשעבר, רב-אלוף (במיל') גדי איזנקוט.

כהנא יוצב במקום התשיעי ברשימת "המחנה הממלכתי".

יו"ר הרוח הציונית שרת הפנים איילת שקד הגיבה, "מאחלת בהצלחה לחברי מתן כהנא בדרכו החדשה ולגדי אייזנקוט על הצטרפותו לפוליטיקה. אין ספק שמחנה השמאל הממלכתי הוא בשורה לכל מצביעי השמאל. נדאג שבכל ממשלה שתקום, הם לא יוכלו לקדם את חזונם המשותף עם גנץ להקמת מדינה פלסטינית. הדברים התבהרו ולאנשי הימין הממלכתי יש בית אחד – הרוח הציונית".

הרמטכ"ל לשעבר, רב-אלוף (במיל') גדי איזנקוט, הודיע הבוקר (ראשון) כי החליט להצטרף למפלגה של בני גנץ וגדעון סער לקראת הבחירות הקרובות.

לרשימה המשותפת למפלגות "כחול לבן", "תקווה חדשה" ואיזנקוט יקראו "המחנה הממלכתי" - ואיזנקוט יוצב במקום השלישי אחרי גנץ וסער. אמש נחתם הסכם בין גנץ, סער ואיזנקוט בביתו של שר הביטחון בראש העין.

איזנקוט כאמור צירף לרשימה את שר הדתות לשעבר מתן כהנא שעוזב את ימינה וימוקם במקום התשיעי ברשימה. מלבד זה, שמורים לו גם המקומות ה-16 וה-18.

כחלק מההסכם, שחובר על ידי עו"ד רונן אביאני שייצג את גנץ, שר הביטחון ושר המשפטים סער החליטו לוותר על שמות מפלגותיהם - כחול לבן ותקווה חדשה. בהודעתם של גנץ, סער ואיזנקוט על ההחלטה להקים רשימה משותפת נכתב כי "האיחוד יהווה בסיס להקמת ממשלה ממלכתית, רחבה ויציבה שתביא לסיום המשבר הפוליטי המתמשך, לאיחוי הקרע בין חלקי החברה הישראלית ולקידום האינטרסים הלאומיים של מדינת ישראל בביטחון, בכלכלה, בביטחון הפנים ובחינוך".