יו"ר מפלגת הרוח הציונית ושרת הפנים איילת שקד לא הופתעה לשמוע שסגן השר מתן כהנא החליט להצטרף היום (ראשון) לבני גנץ, גדעון סער וגדי איזנקוט.

"אני צפיתי את הצעד של מתן כהנא. היו לנו הרבה שיחות בתקופה האחרונה ובסוף הוא לקח את הבחירה שלו. אני מאוד מכבדת אותו, מעריכה אותו ומאחלת לו בהצלחה. אני חושבת שהמקום שלו הוא במחנה הימין ולא במחנה המרכז-שמאל", אומרת שקד באולפן ערוץ 7.

לדבריה, "בשיחות בינינו מתן ביקש שאם נקים ממשלת אחדות אז גנץ יהיה ראשון ברוטציה והתשובה לי היתה שאנחנו לא נחליט בנושא הזה, אלא נוביל להקמת ממשלת אחדות. לדעתי, אם לא תהיה אחדות תהיה ממשלת שמאל עם הרשימה המשותפת. כי היום, ברגע ששואלים את גנץ, סער ולפיד מה התוכניות, אין להם כאלה, כי הם מתכננים ממשלת אחדות בלי הליכוד ואין דבר כזה. בסוף, בגוש המרכז-שמאל יש שתי מפלגות, אחת שמחרימה חצי עם ואחת שמחרימה חצי עם בצורה ממלכתית".

החיבור של גנץ וסער עם גדי איזנקוט מלמד אותה שהכיוון אליו מושכת המפלגה שלהם הוא שמאל. "גדי איזנקוט הוא אדם מאוד ראוי אבל איש שמאל. הוא אמר שהמוטיבציה שלו להיכנס לפוליטיקה היא להיפרד מהפלסטינים - משמע להקים מדינה פלסטינית. ראינו שגם גנץ נפגש עם אבו מאזן וחותר למדינה פלסטינית".

רע"נ לדעתה, לא צריכה להיות שותפה בממשלה הבאה. "כלקח מהממשלה האחרונה אנחנו רואים שלא נכון שממשלה נשענת על מפלגה שהיא לא ציונית - וזה לא יקרה יותר".

לשאלה מדוע היא נשארת בממשלה הנוכחית עונה שקד, "אני חברה בממשלה עד עכשיו ואין לי כוונה להפקיר אותה למפלגות השמאל. אני רואה בכל יום שיש לי משמעות מאוד גדולה בממשלה. רק השבוע טיפלתי בתוכנית בנייה בירושלים שלולא נוכחותי בממשלה לא היתה מקודמת".

השרה גם מאוד אופטימית לגבי הצלחת מפלגתה בבחירות. "אנחנו סביב הארבע מנדטים ובהחלט פתוחים לחיבורים נוספים, בודאי עם הבית היהודי וזו אופציה וגם עם כוחות חזקים אחרים בציונות הדתית. בימים הקרובים נגדיל את הרשימה ונצרף כוחות משמעותיים מהציונות הדתית. אני לא חושבת שלאורך השנים יש לציונות הדתית שליח ציבור נאמן יותר ממני. הוכחתי שאני עומדת על האינטרסים והערכים של הציונות הדתית בכל ממשלה".