חוגגים שמיטה
חוגגים שמיטהצילום: מכון התורה והארץ

מסיימים את החופש הגדול בחווית שמיטה משפחתית: מדרשת התורה והארץ מקיימת בסוף החודש הפנינג משפחות ענק שיתקיים בפארק מיני ישראל.

האירוע יתקיים היום (ה') החל מהשעה 16:30. במדרשה מסבירים כי מטרת האירוע היא שאנשים יגלו את השמיטה לא רק דרך הפירות והירקות שבגינה, אלא מכל הזוויות השונות שקשורות בשנה זאת.

במקום יתקיימו תחנות שונות, המותאמות לכל המשפחה, של חוויה ולימוד מקיף של כל נושאי השמיטה. כמו כן יהיו הפעלות שונות ובהם הצגה עם 'אסי ויהונתן', 'חפש את המטמון' ברחבי מיני ישראל, חידון שמיטה בקליקרים, מתנפחים, מתחם נינג'ה, משקפי מציאות מדומה, שיעורים להורים, ועוד שלל פעילויות המתאימות לכל המשפחה. בשיא יתקיים אירוע הוקרה מיוחד ומרגש לחקלאים ולגננים ששמרו את שנת השמיטה כהלכתה, בליווי של הזמר אהרון רזאל. כל זה לצד הפעילות היום יומית והמהנה שמציע פארק מיני ישראל וזאת בעלות מוזלת של שלושים שקלים בלבד.

לרכישת כרטיסים לחצו כאן

אסי מזמין את ההורים והילדים להפנינג הענק במיני ישראל

נציין כי אירוע זה הוא מיזם נוסף של מכון התורה והארץ כחלק משלל אירועים שאותם ערך הארגון לקראת שנת השמיטה. במהלך השנה הפעילו במכון ניידת שמיטה שהסתובבה בין בתי ספר, חלוקת חוברות, סרטונים ועוד שלל אמצעים להנגשה של לימוד השמיטה.

מנתוני הארגונים עולה כי במסגרת המיזם לחיבוב מצוות השמיטה ושמירתה חולקו 50,000 חוברות והסרטונים אותם הם הוציאו זכו ל-500,000 צפיות. כמו כן, 60,000 תלמידים נהנו ולמדו מניידת השמיטה המיוחדת שעברה בכמאה עיריות ורשויות.

הרב יצחק דביר ממכון תורה והארץ אומר: "אומנם השמיטה תכף מאחורינו, אבל אנחנו מתאספים יחד בשביל לומר שעוד לא מיצינו אותה ואנחנו עוד מנסים לנצל את הרגעים האחרונים שבה כדי לנצל את הכוח של השנה הזאת לקראת ששת השנים הבאות. כמו כן, אנחנו כבר מתחילים להתכונן לקראת שנת השמיטה הבאה שתהיה בעז"ה יותר טובה ויותר מוצלחת, ובעוצמות גדולות יותר. אנחנו מזמינים את כולם לחגוג איתנו את האירוע הזה ולהעצים את משמעותה של שנת השמיטה בחוויה לימודית ופעילות מהנות".

לרכישת כרטיסים לחצו כאן