צילום: ניב מוסמן ואבישי זיגמן

בארגון 'השומר החדש' חוגגים את הימים שלאחר ט"ו באב בפסטיבל בציר חברתי, שמטרתו לחבר את עם ישראל למסורת השמיטה.

חן שנטל, המרכזת את פסטיבל הבציר החברתי, מסבירה את התפיסה שמאחורי המיזם: "עבורנו מסורת השמיטה היא סמל מרגש לשייכות לפרי הארץ ולאדמה. זו שנה שמציעה נגישות מסוג חדש לשפע הצומח, בדגש על שייכות ולא על בעלות ותוך הורדת 'מחיצות' הקניין הפרטי למען חלשי החברה והכלל. עבורנו זו הזדמנות למגע באדמה וליצירת חיבורים חברתיים רעננים".

עינט קרמר מנהלת החינוך בארגון מסבירה: "הקונספט החדשני של השמיטה מהווה הזדמנות נדירה לתמוך בתוצרת מקומית טרייה ומזינה, החוזרת אל הקהילה, מחזקת אותה ומחברת אותה לאדמתה. שמיטת חוקי המרוץ המסחרי המוכר אליהם התרגלנו במסגרת משק החקלאות השגרתי, מייצרת לנו מרווח לפעילות חינוכית רלוונטית וייחודית. המיזם הזה בעיני, הכי דומה לשמיטה המקורית - אנשים מאזורים שונים בארץ, זוכים להיפגש בטבע החקלאי של ישראל, לאכול פירות טריים, בריאים, מקומיים ומשמחים, ולסייע למי שאין ביכולתו להגיע . מבחינתי זה תענוג אמיתי ואני מזמינה כל מי שאוהב לבלות עם המשפחה בחוץ, להתחבר לטבע, לעשות דברים טובים ולפגוש חבר'ה צעירים שמקדישים את עצמם לנושא בהתנדבות - להגיע".

במהלך מיוחד שיצא לדרך לאחרונה חוברים מתנדבי השמור החדש לחקלאים שומרי שביעית, ולארגון 'שנת השבע' הפעיל בנושא. הבציר החברתי הינו רק פעילות אחת שמבצעים מתנדבי הארגון, שמבלים את השבועות האחרונים, וגם את השבועות שעוד יבואו, בחלוקת פירות שביעית חינמיים ברחבי הארץ - במסלולי טיולים, תחנות רכבת ובמרכזי הערים.

להזמנת כרטיסים לפעיליות לחצו כאן