זוכי המדליות באולימפיאדת מדעי המחשב עם שרת החינוך
זוכי המדליות באולימפיאדת מדעי המחשב עם שרת החינוךצילום: דוברות משרד החינוך

נבחרת ישראל במדעי המחשב מציגה הישגים מרשימים באולימפיאדה הבינלאומית: מדלית זהב, 2 מדליות כסף ומדלית ארד.

הישגי הנבחרת הוכרזו בקבלת הפנים שקיימה היום (שלישי) שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, לכל תלמידות ותלמידי נבחרות ישראל, שהשתתפו הקיץ באולימפיאדות הבינלאומיות.

האולימפיאדה הבינלאומית במדעי המחשב היא האחרונה בעונת האולימפיאדות הנוכחית, בה מסכמות הנבחרות הישגים אדירים: 22 מדליות אולימפיות- 4 מדליות זהב, 10 מדליות כסף ו- 8 מדליות ארד.

נבחרת ישראל במדעי המחשב כללה את דניאל ובר, תלמיד תיכון שז"ר מקרית אונו, שזכה במדלית זהב, איתן אלבוים, תלמיד ישיבה תורה ומדע בירושלים ותושב נווה דניאל שזכה במדלית כסף, אלון תנאי, תלמיד תיכון דה-שליט ברחובות שזכה במדלית כסף, ואלעזר קורן תלמיד ישיבת תקוות יעקב בשדה יעקב ותושב זיכרון יעקב שזכה במדלית ארד.

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, אמרה במפגש לתלמידים: "אני מאוד שמחה לראותכם. הלב מתמלא בגאווה מההישגים יוצאי הדופן אליהם הגעתם באולימפיאדות. הדרך, ההשקעה, ההתמדה וכוח הרצון שכולכם הפגנתם חשובים ומרשימים כמו ההישגים אליהם הגעתם. אנחנו מחויבים להמשיך ולפעול כדי שמערכת החינוך תיתן לכם ולכל תלמידי ישראל, את כל הכלים הנדרשים על מנת להמשיך להתפתח ולהצטיין בתחומים שאתם אוהבים".

ד"ר שמשון שושני, יו"ר מרכז מדעני העתיד הוסיף, "תלמידות ותלמידי ישראל הוכיחו יכולות יוצאות דופן בעונת האולימפיאדות הנוכחית והגיעו להישגים אישיים ולאומיים פורצי דרך, מעוררי הערכה וגאווה. תלמידות ותלמידים אלה הם סמל לנוער מצוין ומוכשר והם שגרירי כבוד של מדינת ישראל בעולם. מרכז מדעני העתיד ימשיך לפעול בשותפות עם משרד החינוך והמוסדות האקדמיים להובלת ההכשרה המתקדמת ביותר ובהענקת הכלים האיכותיים ביותר לתלמידות ותלמידי ישראל".

מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר סיכמה, תלמידי מערכת החינוך חותמים שורה מרשימה של הישגים בתחומי המדעים, ומציבים את ישראל בקדמת הבמה העולמית. ההישגים הם פרי עמל של התמדה, נחישות ויכולות אישיות גבוהות של התלמידים ותמיכה יוצאת דופן של מאמנים מקצועיים מהשורה הראשונה. אני מברכת את התלמידים שלנו על התוצאות המרשימות, ומאחלת להם להמשיך ולהצעיד את המדע של ישראל קדימה".