ספרו החדש של בנימין נתניהו
ספרו החדש של בנימין נתניהוצילום: שיבולת

ספרו החדש של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, "ביבי - סיפור חיי", ייצא לאור ב-22 בנובמבר 2022, אולם כבר כעת ניתן לבצע הזמנה מוקדמת לגרסה האנגלית של הספר.

באתר "אמזון" שמוכר את הספר החדש, מציעים אותו ב-17 דולרים לגרסה דיגיטלית או ב-35 דולרים שתמורתם תקבלו את הספר עד הבית, בכריכה קשה. הספר ייצא לאור בעברית לאחר הבחירות בישראל.


מתוך הספר:

"ההפסד שנחלנו בבחירות 2006 היה מוחץ, הגרוע בקריירה שלי. הליכוד הצטמק ל-12 מנדטים בלבד. אפילו בהם זכינו רק בדוחק. במהלך הספירה התנדנד המנדט ה-12 בין הליכוד ל'ישראל ביתנו' של אביגדור ליברמן. אם המנדט ה-12 יגיע לליברמן, הוא יוכתר כמנהיג האופוזיציה ואני אהפוך להערת שוליים. בסופו של דבר, קולות החיילים העניקו לי את פרס הניחומים הזה, שהיה דל אך מכריע. גם על זה צריך לומר תודה, אמרתי לעצמי, ויצאתי אל מטה הבחירות של הליכוד בגני התערוכה. הוא היה כמעט ריק מאדם. נאמתי בראש מורם, אבל כולם - הציבור, המערכת הפוליטית ובעיקר התקשורת - חשו שהסיפור שלי נגמר.

"כשחזרתי מגני התערוכה אמרתי לשרה: ׳הפעם זה באמת נראה כמו הסוף. אולי פשוט אתפטר, ונוכל סוף סוף לחיות את החיים שלנו׳. ברגע המכריע הזה עמדה שרה כסלע איתן. "ביבי", היא אמרה, "אלה הם החיים שלנו".

על רקע היציאה הקרובה של האוטוביוגרפיה לאור, אמר נתניהו: "נולדתי שנה אחרי הקמת המדינה. כלוחם, מפקד ומדינאי הקדשתי את חיי למאבק בכוחות שביקשו להשמידנו ולעשיית שלום עם אלו שהושיטו לנו יד".

"בסיפור חיי שזורים יגון ושמחה, אכזבות והצלחות, לקחים שלמדתי ואנשים שאהבתי. הסיפור האישי שלי כרוך בסיפור תקומתו של עמנו. הוכחנו שעם אמונה ונחישות ניתן לגבור על כל מכשול ולהבטיח עתיד מזהיר למדינתנו".

נתניהו הוסיף: "אני נרגש לחלוק עמכם את סיפורי בתקווה שהפסגות, התלאות והתובנות שאספתי לאורך הדרך יספקו השראה לכל המבקשים לחיות חיים בעלי משמעות".

לפי התיאור שמופיע באמזון, מדובר ב"אוטוביוגרפיה סוחפת ומרגשת מאת בנימין 'ביבי' נתניהו, אחד המנהיגים האדירים ומלאי התבונה של זמננו, המספר את סיפור משפחתו, דרכו למנהיגות, ומחויבותו הבלתי פוסקת להגן על ישראל ולהבטיח את עתידה".

"בספר זיכרונות זה טווה ביבי את סיפורו האישי המרתק המשתלב בהיסטוריה הדרמטית של ישראל והעם היהודי. באמצעות שורה של אנקדוטות, הוא מספר את ההתפתחות שלו מחייל למדינאי, תוך שהוא מספק פרספקטיבה ייחודית על מנהיגות, גיאופוליטיקה של המזרח התיכון ומאמציו המוצלחים להזניק את כלכלת ישראל ובכך להפוך אותה למעצמה עולמית של חדשנות טכנולוגית", נכתב.

עוד צויין כי "נתניהו נותן מספק צבעוניים, מפורטים וחושפניים על מערכות היחסים והמשאים ומתנים הסוערים שניהל לעתים קרובות עם הנשיאים קלינטון, אובמה וטראמפ. בגילוי לב מאיר עיניים הוא מתעמק בערוצים החשאיים של הדיפלומטיה הבינלאומית - כולל מאבקו בכוחות הרדיקליים המאיימים על ישראל והעולם כולו, והאירועים המכריעים שהובילו להסכמי השלום פורצי הדרך של ישראל ב-2020 עם ארבע מדינות ערב".

בתיאור נאמר גם כי "נתניהו כותב מעומק הלב תוך שהוא מציג תיאור המשלב את המשפחה והאומה".