סגן מאור ברכיה וסגן ש'
סגן מאור ברכיה וסגן ש'צילום: דובר צה"ל

סגן מאור ברכיה, קצין מבצעים בחטיבה 460, וסגן ש', מפקד צוות ביחידה 183, עברו יחד את כל המסלול מלימודים בישיבה עד למילוי מספר תפקידי קצונה בצבא.

השניים הכירו כשלמדו יחד בישיבת ההסדר עתניאל. הם התגייסו יחד לחיל השריון ומצאו עצמם עוברים יחד את שלבי ההכשרה הארוכים עד שהפכו לקצינים מובילים בשריון.

"את ש' הכרתי בשיעור א' בישיבה, שם היינו חברים טובים והתגייסנו ביחד לחיל השריון", סיפר לערוץ 7 סגן מאור ברכיה. "כיף שיש איתך חבר שאתה מכיר הרבה זמן, בסוף שיש קשיים וצריך כתף מוכרת אז תמיד יש לידך".

סגן ש' הוסיף: "יש משהו מאוד כיף בזה שיש חבר טוב מהבית בכל תחנה שאתה נמצא בה, מישהו שאתה מכיר הרבה מעבר למסגרת הצבאית. אני שמח שזכיתי לעבור את הדרך עם האדם שמלווה אותי עוד מהישיבה, זה מרגש לסיים דרך כל כך ארוכה של כמעט שלוש שנים ביחד".

סגן ש' וסגן מאור ברכיה
סגן ש' וסגן מאור ברכיהצילום: דובר צה"ל

על החברות הארוכה כמסייעת לאתגרי השירות אמר סגן ש': "ממש עוזר כשיש לידך חבר שמכיר אותך ויכול לעזור בכל דבר". לדברי סגן ברכיה, "לחברים קל יותר לסמוך אחד על השני, ושיש איתך לאורך הדרך פרצוף מוכר זה הופך את סביבת השירות שלך לקלה ובטוחה יותר".

אחרי קורס הקצינים כל אחד הפך למפקד מחלקה בגדוד שונה. "אני המשכתי להיות מ''מ טירונים בחטיבה 7", אמר ברכיה. "אחרי 8 חודשים שבהם הכשרתי וחינכתי את לוחמי העתיד של חטיבה 7 הפכתי להיות קצין המבצעים של גדוד ההכשרות בחטיבה 460. כרגע אני קצין מבצעים, שזה להיות גורם גדודי משמעותי בבא"ח, וידוא המעטפת לחייל, דאגה לאימונים, להכשרה, לאמצעים ולהדרכה. תפקיד משמעותי וחשוב".

סגן מאור ברכיה וסגן ש'
סגן מאור ברכיה וסגן ש'צילום: דובר צה"ל

"אני המשכתי לתפקיד מ''מ בגדוד 77", סיפר סגן ש'. "עשינו אימון חורף משמעותי בבקעה ועכשיו מסיימים תעסוקה ברמת הגולן בגבול סוריה".

לשניים יש טיפ למתגייסים החדשים לשריון. ברכיה: "אני מאחל לטירונים שמתגייסים, המון הצלחה, הטירונות היא מאתגרת ובשביל לעבור אותה בצורה המיטבית ביותר צריך לקחת דברים בקלילות, לחייך ולסמוך אחד על השני. החברים שמוצאים בטירונות הם חברים לכל החיים".

סגן ש': "גם ברגעים הכי מבאסים תזכרו, שהמפקדים שלכם לא ישנים בלילות כי הם דואגים לכם וחושבים איך תהיו החיילים הכי טובים גם אם אתם לא רואים את זה".