טביעה. אילוסטרציה
טביעה. אילוסטרציהצילום: ISTOCK

תינוק כבן שנה פונה לבית החולים תל השומר במצב קשה לאחר שנמשה מהמים בבריכה בעיר מודיעין עילית.

כונני ההצלה שהוקפצו למקום בעקבות דיווח על טביעה, החלו בפעולות החייאה על התינוק עד לחזרת הדופק, לאחר מכן הוא פונה לבית החולים שיבא - תל השומר.

חובשי רפואת חירום במד"א ליאור הראל ודוד לוי סיפרו: "הובילו אותנו אל התינוק שהיה בחצר הבית כשהוא מחוסר הכרה לאחר שנמשה מהבריכה. מיד התחלנו בביצוע פעולות החייאה מתקדמות וממושכות שכללו עיסויים והנשמות ולאחר שחזר הדופק הכנסנו אותו לניידת הטיפול הנמרץ ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול כשמצבו קשה".

מבית החולים נמסר כי התינוק מורדם ומונשם במצב קשה מאוד ומטופל כעת על ידי הצוותים הרפואיים שנלחמים על חייו.

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות הילד, עד כה בשנת 2022 טבעו למוות 10 ילדים, מחצית מהם בבית ובסביבתו.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "הנתונים מראים שכאשר מדובר בתינוקות ובילדים צעירים, מרבית מקרי הטביעה מתרחשים דווקא בבית. ילדים נמשכים למים ובשל מבנה גופם הם עלולים לטבוע גם במים רדודים בעומק סנטימטרים בודדים. טביעה מתרחשת במהירות ובדממה. ילד טובע אינו יכול לבכות, לקרוא לעזרה או לחלץ את עצמו עצמאית".

"לכן אני קוראת להורים, במיוחד בימים אלו, אל תבנו על ניסים - לא משאירים ילדים בסביבת המים ללא השגחה, אפילו לא לרגע. בריכות קטנות מרוקנים מיד בתום השימוש ובריכות גדולות יותר מגדרים עם שער שננעל אוטומטית למניעת כניסת ילדים ללא השגחה. זה בידיים שלנו למנוע את האסון הבא".