יפה בן דוד
יפה בן דודצילום: Photo by Hadas Parush/Flash90

הניסיונות למנוע את פתיחת שנת הלימודים יימשכו היום (ראשון) כשצוותי המשא ומתן של הסתדרות המורים ומשרד האוצר ייפגשו בשעה 12:30.

הפגישה מתקיימת ברקע איומי יו"ר ההסתדרות יפה בן דויד למנוע את פתיחת הלימודים ב-1 בספטמבר בשבוע הבא.

גורם באוצר טען לקראת הפגישה בשיחה עם כאן חדשות כי "משרד החינוך זונח את העקרונות שלו תמורת תמיכה בהסתדרות המורים וברצון לתגמל ותק ולא מצוינות".

קובי בר נתן, הממונה על השכר באוצר, התייחס גם הוא לתוספת המוצעת למורים ותיקים ואמר כי "נתוני הלמ"ס מדברים על נשירה מוגברת בשנים הראשונות. לכן שמנו שם את הדגש. אנחנו בפער מאוד גדול בשכר בין מורים צעירים לוותיקים. באנו לעשות את הדברים שנכונים למערכת, גם אם הם פחות פופולריים".

גורם במשרד החינוך משיב לטענות האוצר כי "מראשית המו"מ האוצר השקיע יותר שעות בתדרוך כתבים ובהודעות לתקשורת מאשר בשיחות בלב פתוח עם ההסתדרות".

נזכיר כי מזכ"לית הסתדרות המורים תקפה בסוף השבוע את בר נתן שאיים להוציא צווי מניעה נגד המורים אם לא יפתחו את שנת הלימודים.

"הוא איים להוציא לנו צווי מניעה והם לא יצליחו. יהיה כאן כאוס גדול. כפי שהם מתנהלים - שנת הלימודים לא תיפתח", אמרה בן דויד.

היא הוסיפה כי "ראש הממשלה שוחח איתי אתמול, לא אגיד מה היה, אני לא מדליפה כמו באוצר. אבל אני מקווה שההתערבות שלו תביא פתרון".