ארטיום דולגופיאט
ארטיום דולגופיאטצילום: עמית שיסל - הוועד האולימפי בישראל

הוא עשה זאת שוב. שעה קלה אחרי שהמתעמל הישראלי הצעיר, דימה דונצקו בן ה-16 זכה במדליית זהב עבור ישראל בתרגיל המתח באליפות אירופה לנוער המתקיימת במינכן שבגרמניה, גם המתעמל הישראלי הבכיר ארטיום דולגופיאט עשה זאת.

דולגופיאט, שזכה במדליית הזהב במשחקים האולימפיים האחרונים בטוקיו שביפן, ביצע תרגיל מצויין במקצה תרגיל הקרקע והשיג ציון של 14.966 נקודות שזיכו אותו במקום הראשון בתחרות ובמדליית זהב.

הזכיה של דולגופיאט במקום הראשון בתחרות אינה דבר של מה בכך, כאשר מלבד העובדה כי זוהי הייתה התחרות הראשונה שלו מאז האולימפיאדה בטוקיו, המדליסט האולימפי התמודד עם פציעה במהלך האליפות ולמרות כל אלה הצליח להשיג את הציון הגבוה ביותר ובזכותו יושמע המנון 'התקווה' בפעם השניה באותו היום במינכן שבגרמניה, 50 שנים אחרי טבח הספורטאים במשחקים האולימפיים במינכן בידיי ארגון הטרור 'ספטמבר השחור'.

למעשה, זוהי הפעם השניה בקריירה שלו בה זוכה המתעמל הישראלי הבכיר במדליית זהב באליפות אירופה, כאשר עשה זאת גם לפני שנתיים, ובסך הכל זכה האלוף האולימפי הישראלי בחמש מדליות באליפויות אירופה השונות - שתי מדליות זהב, שתיים כסף ומדליית ארד אחת.