הנדל, שקד ואמיתי פורת
הנדל, שקד ואמיתי פורתצילום: ברני ארדוב - בנוביץ תקשורת

שרת הפנים איילת שקד ושר התקשורת יועז הנדל כינסו הערב (ראשון) מסיבת עיתונאים בכפר המכביה, שבה הציגו את המצטרף החדש למפלגת הרוח הציונית: אמיתי פורת, איש 'הציונות הדתית', ששימש בשנים האחרונות כמנכ''ל תנועת הקיבוץ הדתי.

אמיתי הוא בנו של הרב חנן פורת זצ"ל, ממחדשי ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. פורת יוצב במקום השלישי ברשימת "הרוח הציונית" לכנסת ה-25, אחרי יו"ר המפלגה שקד והשר הנדל.

במסיבת עיתונאים בכפר המכביה אמר פורת: "אני שמח היום להצטרף לרוח הציונות, הבית של הציונות הדתית והימין הערכי. היום, יותר מתמיד אנחנו נדרשים להשיב את הרוח הציונית, את החלוציות, את ההתמודדות חסרת הפשרות עם האתגרים העומדים בפנינו ובפני מדינת ישראל ואת הרוח המאחדת והמקרבת.

''המשימה שלקחנו על עצמנו אנשי הציונות הדתית היא להיות הגשר המחבר את כל חלקי העם. כאיש הקיבוץ הדתי אני כאן על מנת לקדם את ערכי החקלאות, ההתיישבות והמרחב הכפרי".

פורת אמר במענה לשאלת ערוץ 7: ''ממשלת אחדות לאומית צריכה להיות ציונית, זה הבסיס לממשלה היחידה והיציבה''.

שקד אמרה כי ''אם יש תמונה שמגדירה את הרוח הציונית של הימין ושל הציונות דתית זו תמונה בשחור לבן, שיש בה הרבה. זו התמונה של הרב חנן פורת זכרו לברכה, פניו מוארות ואומרות שירה בפאתי שכם.

''חנן פורת - מול הרב לוינגר ז"ל, נישא מעל כתפיהם של עשרות אנשים שבחרו לעמוד ולפעול ולהוציא לפועל חזון של יישוב הארץ, חזון של אהבת הארץ - אבל במעשה. לקחו רעיון של דורות - והגשימו אותו. לא חיכו לאחרים, לא סיפרו סיפורים ולא תירוצים''.

שקד המשיכה: ''אני יודעת שחלק ניכר מהרוח הזו מגיעה עם אמיתי פורת - לרוח הציונית. דור שלישי לחלוצי גוש עציון. מהקיבוץ הדתי - התכליתי והמעשי. מהחקלאות ואהבת הארץ. אמיתי מביא לרוח הציונית את אותה מעשיות. הוא לא מהמדברים- הוא מהעושים''.

שרת הפנים התייחסה להיחלשות ''הרוח הציונית'' בסקרי המנדטים, "יש כאלה שמסתכלים על הגודל שלנו בסקר כזה או אחר. ואם יש משפט אחד שמגדיר את הכוח שלנו, זה המשפט שהפך לכותרת עלון השבת שהוציא לאור הרב חנן פרות ז"ל: מעט מן האור- דוחה הרבה מהחושך. תודה אמיתי ולכל חבריך וחברותיך שבאו ועוד יבואו בעקבותיך לרוח הציונית''.

אמיתי פורת
אמיתי פורתצילום: חזקי ברוך

שר התקשורת הנדל בירך על הצטרפותו של פורת לרוח הציונית: ''אמיתי פורת הוא לוחם, חקלאי ומנהיג ציוני. הקיבוץ הדתי הוא סמל לכך ואמיתי שעמד בראשו כמזכ"ל. השורשים נטועים בבית אבא חנן פורת ז"ל אבל התוצאות הן מכוחו שלו. הוא מצטרף לרוח הציונית לא בגלל תפקיד או הבטחה מסוימת, אלא כי מגיע לציבור הזה פה, ייצוג ומקום במרחב הפוליטי שלנו.

''מגיע לעם הממלכתי בית, מגיע לציונות הדתית, התנועה בת מאה השנים, זו הנורמלית, השפויה, המחברת ולא מרחיקה - בית. מי שאהבת ישראל, אהבת עם ישראל, אהבת מדינת ישראל לנגד עיניו, פה הבית שלו. יש לכם ייצוג הולם''.

הנדל הוסיף: ''אנחנו לא מייצגים את עצמנו אלא סיפור ציוני. סיפור של חיבורים ותפיסות עולם. לא נשכנע איש שלא מאמין בסיפור הציוני להצביע לנו, אבל נלחם על כל קול של ימין ממלכתי, של ציונות דתית, של מי שמאמין שמדינת ישראל היא אתחלתא דגאולה ועם ישראל גדול ממה שאנחנו רואים בפוליטיקה. תודה אמיתי שהצטרפת, הספר והמעדר שלך הם הקול שלנו''.

שר התקשורת הנדל אמר במענה לשאלת ערוץ 7: "לא נסתפק בלעבור את אחוז החסימה, אנחנו נהיה הפתעת הבחירות ומרכיב מרכזי לאחר הבחירות".