יאיר לפיד
יאיר לפידצילום: דוברות

המשבר המתמשך במערכת החינוך מביא לעימות פומבי חריף בין ראש הממשלה יאיר לפיד לשר האוצר אביגדור ליברמן ואף לקרב עקיצות בין השניים.

בכאן 11 דווח כי שר האוצר ביקש אתמול בפגישתו עם ראש הממשלה שלא להתערב במשבר - בקשה שלפיד סירב לה בתוקף. בנוסף, ראש הממשלה שלח את מנכ"לית משרדו נעמה שולץ להתערב במשבר, כדי להשפיע עד כמה שניתן מטעם ראש הממשלה במשא ומתן בין המורים לאוצר ולתווך בין הצדדים.

מוקדם יותר היום ראש הממשלה ושר האוצר עקצו אחד את השני בציוצים שפרסמו בטוויטר. לפיד כתב: "אני לא אוהב את הדרך שבה מדברים על המורים הוותיקים במשא ומתן הזה". ליברמן הגיב - "לכל מי שלא בקיא בפרטים, לפי ההצעה שהונחה, כלל המורים, הן הצעירים והן הוותיקים יהנו מתוספות שכר".

הערב מסר משרד האוצר כי הפגישה שהתקיימה היום עם הסתדרות המורים הסתיימה ללא התקדמות. הפגישה נערכה כחמש שעות. אחרי הפגישה, הסתדרות המורים הודיעה על החרפה בעיצומים - לא יתקיימו ימי היערכות ומפגשי היכרות עם הורים בחינוך המיוחד.

שר הביטחון בני גנץ ביקש מראש הממשלה יאיר לפיד לכנס כבר מחר את הממשלה בעקבות המשבר במערכת החינוך. גנץ כתב ללפיד: ''אנחנו נמצאים פחות מ-10 ימים מפתיחת שנת הלימודים וטרם הושגו הסכמות. עלינו לכנס את הממשלה כבר מחר ולדון בנושא מתוך מחויבות לשים את החינוך של ילדינו בראש סדר העדיפויות. חינוך ילדינו - חשוב כביטחון אזרחינו''.