בחזרה למזל דלי
בחזרה למזל דליצילום: מיכאל טופיול

המוסיקה של האופרה הישראלית. במסגרת שיתוף הפעולה הייחודי בין האופרה הישראלית לבין תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים ושלומי שבן, ולאחר ההצלחה של המופע הראשון, יתקיים מופע נוסף ל"בחזרה למזל גדי".

"מזל גדי" הוא האלבום הראשון בו שיתפו פעולה אריק איינשטיין ושלום חנוך. גם היום, לאחר שחלפו למעלה מ-50 שנה מאז שיצא לאור, השירים נותרו צעירים ורעננים ונהנים מאהבה חוצת דורות. בשנים שחלפו מאז, הציעו אמנים רבים גרסאות חדשות לשירים שהפכו לקלאסיקה על זמנית.

אלכס וייס, המעבד המיתולוגי, שהלך לעולמו בשנת 2001, ניהל מוסיקלית את האלבום "מזל גדי" והפיק אותו. וייס היה אחראי על העיבודים המבריקים שלו ושל רבים מהשירים והתקליטים של אותן שנים, עד כי ניתן לומר שהצליל של התקופה ההיא הוא במידה רבה הצליל שלו.

שלומי שבן ואבנר בירון בחרו לשים במרכז את מלאכת העיבוד. יבגני לויטס שיחזר את העיבודים המקוריים של אלכס וייס בהיעדר הפרטיטורות המקוריות, והמופע יעניק הזדמנות לשמוע אותם שוב על במה, עם תזמורת מלאה ועם חיבור בין דורי.

לצד שלומי שבן, אלון עדר, עוזי נבון, אסתר רדא יתארח במופע שלום חנוך שכתב את כל הלחנים באלבום ובחלק מן השירים תשתתף מקהלת בת קול.

המופע ומשתתפיו יחזרו לשירים הידועים ובהם: מה שהיה היה , מכופף הבננות, מדוע הילד צחק בחלום, האדון הרופא, האיש ששוקע עם שמש, כתר של זהב, לילה, כשנופל כוכב, סיפור מותם של עלמה ועלם, כהה כהה, רוח רוח, הימים הארוכים העצובים ועוד.

שלומי שבן אמר בראיון לערוץ 7, "אני מאד מתרגש להביא אל הבמה את הצליל החד פעמי של אלכס וייס, צליל שמהדהד לאורך השנים בזמר הישראלי ועדיין נותר חד פעמי".