השגריר תומס ניידס
השגריר תומס ניידסצילום: רמי שלוש, דוברות הטכניון

שגריר ארצות הברית בישראל תומס ניידס התארח השבוע בטכניון במסגרת ביקור שערך בחיפה. השגריר הגיע לקמפוס ברכבלית ולאחר סיור קצר במרכז המבקרים של הטכניון נפגש עם נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון ועם חברי ההנהלה הבכירה של הטכניון.

"זה כבוד רב להיות כאן", אמר השגריר בפגישה עם נשיא הטכניון. "שמו של הטכניון הולך לפניו, וכבר בגיל 14 שמעתי עליו לראשונה - על כך שנבנה לפני קום המדינה, על תרומתו הרבה לפיתוחה ועל כך ששימש כערש אומת הסטארטאפ. הקמת מכון טכניון – קורנל ע"ש ג'ייקובס בניו יורק יחד עם אוניברסיטת קורנל עוררה הד חיובי מאוד כלפי ישראל וכלפי תרומת הטכניון לפיתוחה הכלכלי של העיר ניו יורק''.

הביקור התמקד בשיתופי הפעולה המחקריים עם ארה"ב ובחשיבותו של הגיוון האנושי (Diversity) באקדמיה – תחום הקרוב לליבו של השגריר. הנשיא ופרופ' עדי זלצברג, סגנית הנשיא לגיוון והכללה, סיפרו לשגריר על הדרכים שבהן מרחיב הטכניון את הגיוון ומקדם אווירה מכילה ובטוחה לכל באי קמפוסי הטכניון ללא קשר לזהותם החברתית, הלאומית, הדתית והמגדרית.

תומס ניידס עם נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון
תומס ניידס עם נשיא הטכניון פרופ' אורי סיוןצילום: רמי שלוש, דוברות הטכניון

נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון הדגיש בפני השגריר את החשיבות שבפתיחת דלתות הטכניון בפני כל צעיר וצעירה בעלי כישרון ללא קשר למצבם הכלכלי. "בסיוע ידידי הטכניון בארץ ובעולם מפעיל הטכניון רשת תמיכה רחבה בסטודנטים ובסטודנטיות באמצעות מלגות והלוואות מיוחדות, מתוך החלטה נחושה שאיש מהסטודנטים לא יפסיק את לימודיו בשל קשיים כלכליים. הטכניון הוא האוניברסיטה המובילה בארץ בפתרונות הדיור לסטודנטים ואנו נמשיך בבניית מעונות נוספים לסטודנטים."

פרופ' סיון אמר כי "שיתופי הפעולה המחקריים שלנו התקיימו בעבר הרחוק בעיקר עם ארצות הברית, אך תוכניות המחקר האירופיות בהן משתתפת ישראל שינו זאת. כדי להגביר את השותפויות שלנו עם מוסדות אמריקאים חשוב להגדיל את קרן המחקר הדו-לאומית עם ארה"ב."