אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: שאטרסטוק

היה זה בית מלא בחסד. אחד עשר ילדים ביולוגיים, ועוד הכניסו שתי בנות יתומות מאב ומאם הביתה. הם היו משפחה מעורבת אחת, שמחה.

עד שאב המשפחה חיים מאיר ז"ל אובחן בסרטן. במשך ארבע שנים נלחם במחלה, הגידול התפשט ונסוג, והילדים היטלטלו בין תקווה לפחד מוות. שבועות ספור לפני סיום שנת הלימודים הוא נפטר, והשאיר בבית 11 יתומים טריים ועוד שתים שהתייתמו מהורה בפעם השלישית.

רחל, אשתו של חיים מאיר מספרת: "כשהגיע החופש הגדול, ניסיתי לאסוף את השברים, ולצאת עם הילדים שישכחו קצת מהצער. איך מסתדרים בחופשה לבד עם שלושה עשר יתומים?".

לעזרה ליתומים לחצו כאן >>>

"אבא אהב לשחות איתנו בים...", הילדים מעלים זיכרונות מאבא ושוב מציפות הדמעות. בלעדיו הם לא רוצים לנסוע לשום טיול. הם רק רוצים את אבא.

עכשיו מתקרב תחילת שנת הלימודים. כולם צריכים חולצות בית ספר, ספרי לימוד, נעליים. הבת הגדולה שלי מתחננת לתיק חדש. פשוט אין סוף להוצאות. כל יום אני מבטיחה לילדים שמחר נערוך קנייה גדולה לשנה החדשה, אבל אני לא יודעת מאיפה אשיג את הכסף.

אם תוכלו לעזור, המעטפה של ועד הרבנים תבוא ונוכל סוף סוף להתכונן לשנה חדשה, לחיים חדשים בלי אבא. בזכותכם שלוש עשרה יתומים יפתחו שנה ברגל ימין - - -"

רחל ושלושה עשר היתומים הם רק משפחה אחת מתוך עשרות משפחות שמחכות לסיוע כלכלי של ועד הרבנים לקראת תחילת הלימודים.

בועד הרבנים מספרים על התארגנות מאסיבית לקראת חודש אלול ותקופת החגים, חדשים בהם יש יותר הוצאות והסיוע הכלכלי למשפחות נזקקות נחוצה ביותר.

מראש חודש אלול ועד ליום הכיפורים יתקיימו מספר של מעמדי תפילה לזכות התורמים לועד הרבנים, כאשר כל ההכנסות של מעמדי התפילה מוקדשים לעזרה כלכלית למשפחות נזקקות בתקופה של תחילת הלימודים והחגים.

לשליחת שם למעמד התפילה הקליקו כאן>>>