דמיון נובע
דמיון נובעצילום: יח"צ

כולנו מכירים את זה. פותחים את הפייסבוק, או היוטיוב וישר קופצת לנו הצעה לעבוד ולהתקדם בחיים בעזרת שיטות שונות הקשורות לדמיון; מטידציות, מיינדפולנס, דמיון מודרך, וכמובן תחום של NLP.

מסתבר שבמגזר הדתי והחרדי, ולא רק, ישנה התעניינות מיוחדת באופן מיוחד בשיטה שגם היא עובדת באמצעות חיבור לדמיון, הנקראת "דמיון נובע". רבנים מכובדים, אומנים, מטפלים ומאמנים ואנשים שרוצים להתחבר לעצמם באים ללמוד במכון דמיון נובע.

מה מיוחד בשיטת דמיון נובע? ישבנו לראיין את אחד מבוגרי מכון דמיון נובע, רן שריד, מאמן אישי ובעל מכון להכשרת מאמנים בעצמו, שהוא גם מאסטר בשיטות טיפול בדמיון כמו NLP, והשנה בעצמו למד במכון דמיון נובע. הראיון נסב הדומה והשונה שבין השיטות ועל הסיבה לפופולריות של הדמיון הנובע.

מתוך הניסיון העשיר שלך, איזה הבדל אתה רואה בין השיטות שלמדת, NLP ודמיון מודרך, לבין שיטת דמיון הנובע? אתה מבין למה יותר ויותר מעדיפים את הנובע?

"לדעתי שיטות הדמיון האחרות מבוססות על הנחיה מבחוץ. המנחה אומר לך מה לדמיין וזה מתקן. אולם בדמיון הנובע האמירה מאוד הוליסטית וטבעית ומאמינה שבאדם עצמו יש בו את הדמיון שעשוי לרפא אותו. אנו למדנו כיצד בעצמנו לאתר את הדמויים החבויים שם מאז ומתמיד, ולאתר את אותו דימוי שנותן פתרון אמת. זה יותר אמיתי, יותר נובע ולכן בעל סיכוי יותר להעביר את המטופל שינוי אמיתי שמתאים לו. לדעתי זהו סוד ההצלחה.

לקבלת כל הפרטים על הקורסים הקרובים, לחצו כאן >>>

אתה יכול לגלות קצת במה עזרה לך השיטה, לתת דוגמא?

אני יכול לספר שהיה לי דין ודברים כלכלי עם אנשים, ונמנעתי מליצור מגע איתם ולתבוע את מה שנראה מגיע לי. בתהליך של הדמיון עלו דימויים שקשורים לעוצמה. בדמיון נובע חווים שזה חלק טוב שבי אך אני לא נותן לו ביטוי. לאחר שפגשתי אותו בדמיון, זה היה מענג לחזק אותו אצלי ולתת לו מקום. עם הכוח הזה העזתי ויצרתי מגע ואפילו שולמו לי כספים תוצאה מכך, ובמקביל במפתיע זה אפילו חיזק אצלי קשר טוב דווקא עם אותם אנשים".

רן, ספר קצת על הקורס השנתי.

הקורס שאני השתתפתי בו השנה היה בנוי מלמעלה מ25 מפגשים, כל מפגש כ-4 שעות, והוא התקיים פעם בשבוע. בקורס ישר מתחילים ליישם וללמוד איך להיכנס לתהליך של התמקדות ואז עולה הדמיון ואז מה עושים איתו ואיך מנהלים דו שיח פנימי שמוביל לאתר קושי ובהמשך פתרון. מה שמדהים שלא מדברים מסביב. ישר מתחילים לעבוד ולהתמחות בדמיון הנובע. תכל'ס. וזה מייצר תוצאות

לסיום מה המסר שלך למי שמתעניין?

"אין דרכי לייעץ. אגיד זאת רק בדרך היהודית החסידית: כתוב "מבשרי אחזה". אני מאמין שהדמיון צריך לבוא מבפנים. טעמו - וראו אם זה מתאים לכם".

לקבלת כל הפרטים על הקורסים הקרובים, לחצו כאן >>>

לקבלת כל הפרטים על הקורסים הקרובים, לחצו כאן >>>