יועז הנדל
יועז הנדלצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

השר יועז הנדל ממפלגת הרוח הציונית לא מודאג מתוצאות הסקרים שמנבאים שמפלגתו לא תעבור את אחוז החסימה.

בראיון ל-103FM מגלה הנדל כי הוא בונה על מצביעים מהציונות הדתית. "אני זוכר את הסקרים בדיוק בתקופה הזו לפני מערכת הבחירות הקודמת, למרות שאנחנו חוטפים הרבה אש משני הצדדים אפשר לראות שאנחנו נמצאים מתחת לאחוז החסימה בקצת, יש סקרים שעברנו ונעבור בהמשך. אנחנו מסתכלים על פוטנציאל המצביעים, יש המון ישראלים שהם ציונות דתית נורמלית, שלא רוצים להצביע לסמוטריץ' ובן גביר".

לדבריו, "אנחנו מציבים יהדות מסוג אחר של סמורטיץ' ובן גביר, ותפיסת עולם מסוג אחר. המצביעים שלנו הם כאלה שרואים בשירות הצבאי ערך גדול, בקירוב לבבות, בניית גשרים, הם לא עסוקים כל הזמן בנגד מי הם ולא משנה אם זה ערבים או אחרים, הם לא עסוקים לשמר את המונופול של החרדים על היהדות אלא עסוקים ביהדות מקרבת. לכן, בסוף הרבה מאוד אנשים מהציונות הדתית לא מסוגלים להצביע להם בין אם הם ביחד או לחוד".

"גם השבוע יצטרפו עוד אנשים מהציונות הדתית וגם איילת היא החילונית הכי דתיה שאני מכיר ואני אם תרצה הדתי עם התדמית הכי חילונית", הוסיף הנדל.

לטענתו, "בסוף אנחנו מפלגה שמבטאת את הקול הזה, יהיה בה הרבה ציונים דתיים ואמיתי הוא רק חלק מעוד אנשים. בסוף מדינת ישראל יש אנשים טובים שרוצים בית כזה של ימין ממלכתי, הם לא במחנה רק ביבי, מנהלים ויכוח לגיטימי על עמדות. יש לי ויכוח עם גנץ על הפגישות עם אבו מאזן, אמרתי את זה כל השנה, עם התפיסה המדינית שלו, ויש לי בעיה עם מחנה רק ביבי ותפיסות העולם שלהם. זה לגיטימי בדמוקרטיה".