בעמדת ערוץ 7 באירוע השמיטה במיני ישראל התארח הרב איתיאל בר לוי, מנהל האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך המסכם את אירועי החינוך סביב שנת השמיטה.

בדבריו מדגיש ומזכיר הרב בר לוי כי מי שנמצא במוקד שנת השמיטה הם החקלאים, ומשרד החינוך נטל על עצמו את משימת הבאת תודעת השמיטה לעם ישראל, להכיר את הלכות השמיטה דרך משחקים, חוויות, הצגות, סרטים ועוד.

הרב בר לוי מספר על הקשר החי בין הקהילות לערכי השמיטה בכנסים מיוחדים שהתקיימו בשעות אחר הצהריים מתוך ראיית הערך של קיום מצוות הארץ לאחר אלפיים שנות גלות וציפייה לזכות זו. עוד הוא מדגיש את ערך השמחה המודגש דווקא בספר דברים, הספר המכין את עם ישראל לקראת כניסתו לארץ ישראל, בעוד מושג השמחה אינו מצוי בשאר חמשת החומשים.

משה גל, סגן מנהל האגף לתרבות יהודית, מסכם גם הוא את השנה החולפת כשנה גדושה בעשייה לה נערך האגף היטב בשנה הקודמת לה עם הפקות רבות שעלו בעשרות רשויות שעימם פועל האגף. במהלך השנה התקיימו פעילויות בכל רחבי הארץ והתכנים נחשפו כך לקהל הרחב באלפי פעילויות.

על אירוע שנת השמיטה במיני ישראל מספר משה גל כי מדובר באירוע שיא המסכם את כלל פעילויות שנת השמיטה ואליו כונסו פעילויות, הגות חידונים ועוד סביב נושאי השמיטה השונים. בנוסף הוא מזכיר את אירוע ההצדעה לחקלאים שעמדו באתגר שנת השמיטה שלא היה פשוט עבורם. כל זאת לבד מתכניה החברתיים של השמיטה שגם הם חוברו לקהילות רבות ובהם שמיטת כספים, ערך הזמן ועוד.