איילת שקד
איילת שקדצילום: Flash90

שרת הפנים איילת שקד התראיינה לתכנית "פגוש את העיתונות" והצהירה כי בכוונתה לרוץ בבחירות למרות שאינה עוברת את אחוז החסימה.

"אני רצה עד הסוף. אנחנו רואים שבקונסטלציה הפוליטית הנוכחית יש המון מצביעי ימין, גם מהציונות הדתית וגם מהימין הממלכתי, האחראי, שכרגע יושבים על הגדר. אנחנו נשכנע אותם שהרוח הציונית זה הבית שלהם. זה לוקח זמן, זו מפלגה חדשה שמתגבשת, לוקח קצת זמן לאנשים להבין שזה הבית שלהם, אבל אין עוד מפלגת ימין ערכית, אחראית, ממלכתית שגם אומרת את הדבר הכי מתבקש – 'תעזבו אתכם מהקרבות של המחנות, בואו נקים ממשלה".

"אנחנו כרגע במגמת עלייה בכל הערוצים, בכל הסקרים. צריך לדעת שמה שקורה כרגע לפני הבחירות לא קשור למה שקורה בסוף הבחירות. אם תיקח את הסקר 70 יום לפני הבחירות של הבחירות הקודמות – גנץ לא עבר את אחוז החסימה, גדעון סער היה על 16 מנדטים, כך שעוד כל כך הרבה דברים יכולים להתהפך".

"ראינו שבן גביר וסמוטריץ' התאחדו, יש ציבור ענק – כל הציונות הדתית המתונה והמיינסטרים, שמסתייגת מפוליטיקאים שקוראים להחרים יהודים ולא לתת להם להיכנס לבית כנסת. כל הימין הערכי, הממלכתי שלא רוצה ממשלה שתפטר את היועמ"שית ותעביר חוק צרפתי. האנשים האלו ימצאו את הבית שלהם אצלנו".

"אני מבינה את התחושות ואת הכעסים של מצביעי ימינה. אני הצטערתי עליה בזמן אמת ואני מצטערת עליה גם היום. אבל הם צריכים להסתכל על התמונה הרחבה יותר. בתמונה הרחבה יותר אני עמדתי בפני החלטה מאוד קשה: אחרי שניסיתי להקים ממשלת ימין וסמוטריץ' טרפד אותה, אחר כך גם גדעון סער טרפד אותה. הייתי צריכה לקבל החלטה כפוליטיקאית וכמנהיגה - האם אני מקימה ממשלה או לוקחת את המדינה לבחירות?".

ישבת עם מנסור עבאס בממשלה עם רע"ם. "אני לא שיניתי את האידיאולוגיה שלי ולא זזתי מילימטר מהערכים שלי. הייתי הסמן הימני של הממשלה הזו. זהבה גלאון אמרה השבוע שאיילת שקד הייתה השרה הכי משמעותית בממשלה, למה? כי אני עמדתי כמו חומה בצורה על כל הערכים של הציבור ששלח אותי. הממשלה הזאת לא הייתה פחות ימנית מכל ממשלות נתניהו".

"אני הייתי הסמן הימני ואם אתה מסתכל על המעשים שלי, גם במשרד הפנים וגם כשרה בכירה בממשלה, אתה תראה ששמרנו על הערכים שלנו ועל הערכים של הציבור ששלח אותנו לשם. פוליטיקאי לא יכול תמיד לקבל את ההחלטות הקלות".