אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר האוצר אביגדור ליברמן אמר היום (ראשון) כי משרדו פנה לפרקליטות בבקשה להגיש צווי מניעה נגד השביתה של הסתדרות המורים ב-1 בספטמבר.

"פעלתי מתוך אחריות ואני מקווה שגם משרד החינוך יצטרפו לדרישה שלנו לפתוח את הלימודים", אמר ליברמן בתדרוך לעיתונאים, "במקביל אנחנו ממשיכים במשא ומתן, ננהל אותו עד הצלצול הראשון. יש צמצום פערים, אך הם משמעותיים".

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה צפויה לאשר לליברמן לבקש צווי מניעה גם אם משרד החינוך מסרב להצטרף לבקשה, בשל השלכות השביתה על המשק כולו.

שר האוצר אמר כי ייפגש היום עם ראש הממשלה יאיר לפיד ויעדכן אותו בהתפתחויות האחרונות.

ליברמן התייחס לטענותיה של מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד שטענה בכאן רשת ב כי משרד האוצר מתדרך נגדה . "אני רואה בזה כמו טרור כלפיי, כלפי בעלי ומשפחתי", אמרה. ליברמן אמר כי הוא עוסק בתקציבים ולא בטרור.

לדברי השר, משרד האוצר סיכם עם ארגון המורים את כל הפרטים ואינו מבין מדוע הם מעוניינים בשביתה. "אני נפגשתי עם רן ארז ושאלתי אותו מה מפריע לו. הוא אמר לי סעיף אחד. אמרתי יש לך אותו. הוא ביקש יום לחשוב ומאז עבר עוד יום והוא שלח לי מסמך עם 29 סעיפים. אני לא יודע מה העיקר שם, אבל העיקר זה ענייני תשומת לב וכבוד".

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון הגיבה להחלטת ליברמן ואמרה: "מי שמבקש צווי מניעה בזמן שבו יושבים הצוותים מכל הצדדים למשא ומתן, כדי להגיע להסכמות שיביאו לפתיחת שנת הלימודים כסדרה - מוכיח שאינו מעוניין להגיע להסכם, ולא מתעניין בעתידה של מערכת החינוך ועתיד הילדים".