מרים פרץ ומיכל וולדיגר בשוויץ
מרים פרץ ומיכל וולדיגר בשוויץצילום: דוברות

משלחת הכנסת יצאה הבוקר (ראשון) לבאזל בשוויץ, במטרה להשתתף בטקס לציון 125 שנה לקונגרס הציוני הראשון.

חברי הכנסת שהמריאו לשוויץ הם ח"כ מיכל וולדיגר מהציונות הדתית, ח"כ צביקה האוזר מתקווה חדשה, ח"כ אמיר אוחנה מהליכוד, ח"כ שירלי פינטו מימינה, ח"כ איתן גינזבורג מכחול לבן וח"כ משה טור פז מיש עתיד.

האירוע המרכזי יערך מחר בקזינו-שטאדט, האולם בו התכנסו לפני 125 שנים בהזמנתו של בנימין זאב הרצל כ-200 משתתפים, אימצו את "תוכנית באזל" להקמת בית לעם היהודי בארץ ישראל.

האירוע יתקיים במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג שהמריא גם הוא הבוקר לשוויץ, ובשיתוף הפדרציה השוויצרית של הקהילות היהודיות יחד עם שגרירות ישראל בברן, שוויץ.

לצד האירועים החגיגיים בבאזל, מתוכננות גם הפגנות אנטי-ישראליות של ארגונים פלסטינים. אחת ההפגנות מתוכננת להתקיים היום בסמון למלון בו מתאכסנים חברי הכנסת. בתוך כך, המשטרה המקומית לא אישרה קיום הפגנה מחר מחוץ לאירוע המרכזי לציון 125 שנה לקונגרס הציוני הראשון.

ח"כ מיכל וולדיגר מסרה בשיחה עם ערוץ 7: "אני נרגשת להגיע לבאזל, בה נרשם אחד מציוני הדרך המשמעותיים ביותר בדרך להגשמת החזון הציוני ברוחם של נביאי ישראל. כינוסו של הקונגרס הציוני הראשון היא אבן דרך בתהליך שיבת עם ישראל לארצו - אבן דרך המהווה דוגמה מופת לנחישות של הוגי הציונות, שמורשתם היא נר לרגליי".