יפעת שאשא ביטון
יפעת שאשא ביטוןצילום: דוברות

משרד החינוך מפרסם היום (א') את רשימת 335 בתי הספר בחטיבה העליונה, אשר הצטיינו בתחום הערכי, החברתי והלימודי.

בחירתם של בתי הספר הזוכים התקבלה על סמך שקלול של שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים, וכן בהתאם לשיעור השיפור שחוללו מוסדות החינוך. בתי הספר נבחרו על פי שיעור השינוי שהם הצליחו לחולל בין היתר בזכאות לבגרות, מניעת נשירה, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, גיוס לצה"ל/שירות לאומי/ שירות אזרחי.

לאור הישגיהם, עובדי ההוראה שבבתי הספר הזוכים יתוגמלו בסכום כספי שנע בין 3,297 ₪ לכ-8,793 ₪, זאת בהתאם לסיכום שעוגן בין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר, במסגרת הרפורמה "עוז לתמורה".

בשנת הלימודים הנוכחית נכללו בסך הכל 838 חטיבות עליונות מכל רחבי הארץ ומכל המגזרים. מתוכן 335 חטיבות זכו בתגמול. 54% מתוכן הן חטיבות במגזר היהודי-ממלכתי, 26% ממלכתי-דתי, 13% מהחינוך הערבי, 4% מהחינוך החרדי, 2% מהחינוך הדרוזי, ו-1% מהחינוך הבדואי.

בין המצטיינים גם 21 מוסדות מרשת אמית ומוריהם יזכו בתגמול כספי מיוחד על ההצלחה החינוכית, הערכית והלימודית.
חמישה בתי ספר זכו בדירוג 1 הגבוה ביותר: אולפנת אמית אוריה באר שבע, אולפנת אמית נגה בבית שמש, תיכון אמית בנים מודיעין, ישיבה תיכונית אמית צפת וקרית החינוך הדתית אמית חצור הגלילית.

ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמית אומר כי מדובר בהישג מרגש וכי הוא מצדיע למורים המצטיינים בבתי הספר. "זכינו למורים אנשי חזון שרואים בחינוך שליחות של אמת ומשימת חיים. הם לא באים לעבודה הם באים לשליחות של חינוך הדור הבא, הצמחה ותמיכה בתלמידים שיבנו לעצמם חלומות ויגשימו אותם".

בין בתי הספר הזוכים: אולפנת אמית להבה בשומרון, ישיבת אמית נחשון מטה יהודה, ישיבת אמית כפר גנים פתח תקווה, תיכון אמית בר אילן ברמת גן, תיכון אמית בר אילן נתניה, ישיבת אמית אשדוד, קרית החינוך חמ"ד אמית שדרות, תיכון דתי מקיף אמית באר שבע, אמית גוטוירט שדרות, אמית עתידים אור עקיבא, תיכון אמית איתן מעלה אדומים, המרכז הטכנולוגי אמית ירושלים, אמית רננים ברעננה, אמית הלל רחובות, אולפנת אמית צפת וקרית החינוך אמית המר ברחובות.

שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון: "הצטיינות בחינוך היא מכלול של עשייה חינוכית, הנוגעת להקניית ערכים, חיזוק הזהות והשייכות לקהילה ולמולדת, ושיפור ההישגים החברתיים והלימודיים. עשייה זו מובילים אנשי חינוך והוראה מופלאים, פורצי דרך, אשר סוללים לתלמידיהם נתיבים למיצוי יכולותיהם ומעניקים להם הזדמנויות להצלחה במגוון תחומים. אני מברכת את המנהלים וצוותי החינוך על ההישגים אליהם הצעידו את תלמידיהם ובית ספרם."

מנכ''לית משרד החינוך, דלית שטאובר ציינה כי ''הפרסים משקפים את ההשקעה יוצאת הדופן של צוותי חינוך שהנחילו ערכים של אהבה ומסירות, אמונה ותקווה, תעוזה, חדשנות ויוזמה. הם פעלו ללא לאות כדי להפוך את בית הספר למרחב מעניק, מחבק ומצמיח. הם פעלו כדי לצמצם פערים ולטעת בכל תלמידה ותלמיד את האמונה כי יש בהם את היכולת, המסוגלות והכישורים לפרוץ קדימה. אני מברכת את המנהלים ואת צוותי החינוך הזוכים ומודה להם על מלאכת החינוך המפוארת שלהם''.