ח"כ מיכאל ביטון
ח"כ מיכאל ביטוןצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

יו"ר ועדת הכלכלה חבר הכנסת מיכאל ביטון (המחנה הממלכתי) קורא לראש הממשלה להתערב ולכנס את הממשלה כדי לפתור באופן מיידי את המשבר במערכת החינוך.

"אני חושב שצריך למנוע את המשבר ולפתוח את השנה כראוי. האוצר גרר רגליים, המעשה של שרת החינוך לבוא ולהגיד כבר לפני חודשיים 'בואו נסגור את הסיפור ונפתח שנה כמו שצריך', זה המעשה הראוי. ביקשנו ככחול לבן לכנס ישיבת ממשלה דחופה על הנושא הזה, זה דיני נפשות לפתוח את שנת הלימודים", אמר ביטון בראיון ל-103FM.

באשר לפערים הקיימים בין משרד האוצר לארגוני המורים, אמר: "האוצר מדגיש את המורה הצעיר והוא צודק כי מורים צעירים מהססים ולא מתמידים, אבל בין השורות הוא קצת משמיץ את הוותיקים. מורים וותיקים הראו לי את התלוש שלהם, זה תלוש של 9 אלף, 10 אלף ש"ח אחרי 30 שנות עבודה, הם הביאו את החינוך ואת הילדים שיודעים לייצר פה מדינה עם מדע, טכנולוגיה, צבא וסייבר. אז קודם כל צריך לחשוב גם על המורה הוותיק ומעמדו".

"צריך פתרונות יצירתיים. צריך לבוא ולהגיד 'ניתן עכשיו תוספות קבועות לקבוצות כאלה ואחרות, ניתן מענק השנה ונקבל שקט במערכת, ונבנה פתרונות בשנה הקרובה עם הממשלה שתבחר'. אבל המסר פשוט - צריך ממשלה שלמה כצדי לפתור את המשבר עם המורים, זו לא אחריות רק של האוצר, זו אחריות של כל הממשלה לשבת ולהגיד 'לא נאפשר מצב שהשנה לא תפתח'. אני לא יושב במו"מ, אני יודע שזה אפשרי", הוסיף.

לדברי, "שביתה היא נזק למדינה, נזק של מאות מיליונים בכל יום. מספיק שמערכת חינוך שובתת שבוע המשק משלם את המחיר של עלות תוספת השכר הזו. שביתה עולה כסף, עולה למשק, לכלכלה, לפריון ולתפקוד. יש הורים בבית שאומרים 'המורים ראויים למשכורת, אנחנו רוצים את הטובים ביותר'. גם אני הייתי הורה לחמישה ילדים ומעולם לא חשבתי לבקר מורים על זה שהם נאבקים על מעמדם".