חופה
חופהצילום: שאטרסטוק

תמר בת ה-20 היא תלמידת מדרשה שעוברת לאחרונה פרידה קשה מהבחור שחשבה שהוא גבר חלומותיה.

יתכן שזה מגיע בליווי משבר אמוני או אפילו חרדה וערעור של הביטחון העצמי שלה – מחשבות שאולי היא לא טובה מספיק, או שאולי נגזר עליה להישאר לבד והיא לעולם לא תמצא את הזיווג שלה.

אז למי היא פונה כדי לשפוך את ליבה ולקבל חיזוק? למחנכת שלה, לרבנית שהיא מעריכה מהמדרשה או אל החברה שהיא מכבדת את עצתה ודעתה ומרגישה נוח להתייעץ איתה.

"וזו בדיוק הסיבה שבשבילה יזמתי את כנס הסודות שמאחורי 1,000 החתונות שלנו", מסבירה נחמה ביטקובר, מייסדת מכון עומק הקשר שמתמחה באימון רגשי לקראת זוגיות וחוגג ממש בימים אלה את ההישג המרשים.

"מחנכות שמינית, רבניות, מרצות במדרשה, חברות של… וכמובן גם מי שכבר עוסקת באימון רגשי, פוגשות את הבנות הרווקות בדיוק בצומת הקריטי הזה. הן אלופות ואכפת להן באמת, והן מקדישות שעות רבות ללא תמורה מתוך תחושת שליחות אמיתית – להקשיב, להכיל, להיות שם כשכואב ולהשתדל לכוון נכון. אלו נשים מדהימות באמת. ש''יש להן את זה'' – את ההקשבה, את האכפתיות, את העומק הרגשי והיכולת לכוון – אבל לא תמיד זה מספיק''.

השליחות שלקחו על עצמן מי שמלוות את הרווקות בתהליך החיפוש, היא עבודת קודש שלא תמיד יש תמורה בצידה. הן משקיעות שעות רבות בשיחות נפש, הקשבה וייעוץ, אך לעיתים חסרים להן הכלים המקצועיים והידע כדי לתת הכוונה נכונה, ובדרך כלל מדובר בהשקעת זמן ניכרת שלא באה על שכרה.

בכנס הוירטואלי "סודות של 1,000 חתונות", שיתקיים ביום רביעי, כ"א בסיוון (27-06) בשעה 20:00, נחמה מבקשת לדבר בדיוק על זה: איך גם החברה הטובה או המחנכת יכולות לסייע לרווקות למצוא את שאהבה נפשן, ואיך הופכים כישרון טבעי למקצוע שהוא שליחות?

את הכנס המרגש שיתקיים אונליין יפתח הרב שמואל אליהו, שמלווה את מכון עומק הקשר מיום היווסדו ויחלוק עם הקהל טיפים מניסיונו הרחב.

בהרצאה המרכזית "7 תובנות אחרי 1,000 חתונות" היזמת ומייסדת מכון עומק הקשר נחמה ביטקובר תחשוף את השיטה הייחודית שעזרה כבר ל-1,000 זוגות להגיע אל החופה ותעניק כלים פרקטיים לאימון רווקות בתהליך החיפוש. בין השאר, נחמה תגלה למאזינות איך אפשר לזהות את החסימה שמונעת מהבחורה מלהתחתן, ואיך אפשר לעזור לה למצוא את המסלול שלה אל החופה.

ורגע לפני סיום, המאמנות הוותיקות של מכון עומק הקשר שלקחו חלק בהצלחה, בפאנל מקצועי ופוקח עיניים עם סיפורים אמיתיים מחדר הטיפולים, ועל המהפך שעברו מ"זו שבאות להשתחנ"ש איתה אחרי הדייט" - לנשות מקצוע שבאמת מצליחות לסייע לרווקות להתארס.

הערב ילווה בקטעי תיאטרון שימחישו לצופות את החומר לא דרך ההבנה השכלית - אלא מתוך החוויה של הדמויות, חי ונושם כמו שרק תיאטרון יכול להביע, בביצוען של השחקניות מתאטרון מיידלע.

עם 1,000 תהליכים שהסתיימו בחופה וקידושין, לשיטה הייחודית לאימון רגשי למציאת זוגיות שפיתחו מכון עומק הקשר יש נתוני הצלחה חד משמעיים, אבל נחמה לא שוכחת לתת את הקרדיט לשותף העיקרי בתהליך: ''אני מסתכלת על המספר הזה, על רשימת הבנות שהתארסו, ולא מאמינה. באמת לא מאמינה. הלב שלי כל כך מלא בהודיה. ואני רוצה לומר מעל הבמה המכובדת הזו של ערוץ 7 – תודה רבה השם שזיכית אותנו להיות שליחים בדרך! אני פשוט לא מאמינה שזכינו להיות חלק מהדבר הגדול הזה! ואני מתפללת לזכות לשתף בכלי העבודה הללו עוד נשים איכותיות שרוצות לרכוש מקצוע שהוא שליחות."

לבדיקת מסלול הכשרת מאמנות של עומק הקשר