ח"כ משה אבוטבול
ח"כ משה אבוטבולצילום: ערוץ 7

ח"כ משה אבוטבול (ש"ס) פנה למנכ"לית רשות הטבע והגנים רעיה שורקי בעקבות הפרסום בערוץ 7 אודות דרישה במכרז למשרה חדשה ברט"ג לעבודה בשבתות וחגים.

כזכור, מ', שרצה להתמיין למשרת "עובד כללי גן לאומי עין חמד, מחוז מרכז", הופתע לגלות שאחד התנאים לעבודה הוא, כאמור, לעבוד בשבתות וחגים.

ח"כ אבוטבול, יו"ר השדולה למען השבת, כתב במכתבו למנכ"לית רט"ג: "חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה קובע בצורה מפורשת ברחל ביתך הקטנה שאסור להדיר אדם או למנוע ממנו קבלה לעבודה ואף לפרסם מודעת דרושים אשר מכילה תוכן המפלה שומרי שבת".

לדבריו, "הדבר חמור כאשר מדובר בגוף ציבורי שחובה עליו לשמור על החוק וכן לאפשר לכל אזרחי ישראל להיות שותפים בו. אודה לכם על הסרת הסעיף באופן מידי מכל מודעות הדרושים והנחיה ברורה למחלקת משאבי אנוש לא להדיר יותר שומרי שבת מקבלה לעבודה".

"מדינת ישראל הינה המדינה של העם היהודי השבת לאורך כל השנים שמרה על עם ישראל", הוסיף. "לא ייתכן שפה במדינת ישראל, מדינת היהודים, יהודי שומר שבת לא יתקבל לעבודה בגלל השבת".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "אני מברך על הירתמותו של יו"ר השדולה למען השבת. בטוחני שרט"ג תבין את טעותה ועוד היום תשנה את המודעות הדרושים המפלות שבאתר שלה. נמשיך לדאוג שכל אדם שומר שבת יוכל לעבוד בכל מקום ובוודאי בגופים ממשלתיים".

מרשות הטבע והגנים נמסר בתגובה: ''הרשות לא מדירה שומרי שבת מעבודה בארגון. ביקור בשמורות ובגנים יכול להוכיח זאת בקלות. הרשות עובדת בשמורות והגנים 24/7 בקליטת קהל ובשמירת טבע ומורשת. לאור אופי העבודה מתקבלים לרשות עובדים מכלל המגזרים ללא הדרה של עובדים שומרי שבת''.