לפיד ונתניהו
לפיד ונתניהוצילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו נועד אחר הצהריים (שני) עם ראש הממשלה יאיר לפיד, וקיבל ממנו עדכון מדיני-ביטחוני על המאמצים לבלימת הסכם הגרעין עם איראן.

מיד לאחר הפגישה התייצב נתניהו מול המצלמות ותקף בחריפות את לפיד ואת שר הביטחון בני גנץ: ''אני מודאג יותר לאחר הפגישה מלפניה'', הודה נתניהו. ''נתמוך בכל צעד פומבי תקיף נגד איראן. לצערי לפיד וגנץ נרדמו בשמירה בשנה האחרונה וגם עכשיו לא עושים דבר בקונגרס ובתקשורת האמריקנית.

''יש לי מסר ברור לאייתולות בטהרן: ב-1 בנובמבר נביא לישראל הנהגה חזקה ותקיפה שתבטיח שעם הסכם ובלי הסכם לעולם לא יהיה להם נשק גרעיני'', אמר נתניהו.

במפלגת יש עתיד הגיבו לדברי נתניהו: "בנוסף לנזק האדיר שגרם במהלך כהונתו, ממשיך יו"ר האופוזיציה לחבל ולסכן את ביטחון אזרחי ישראל. בזמן שנתניהו ימשיך להפיק ולביים סרטונים מנותקים, ממשלת ישראל בראשות לפיד תעשה הכל במטרה לשמור על האינטרס הלאומי-ביטחוני".

פגישת ראש הממשלה לפיד ויו"ר האופוזיציה נתניהו התקיימה אחר הצהריים בלשכת ראש הממשלה בירושלים. בפגישה השתתף גם המזכיר הצבאי לראש הממשלה האלוף אבי גיל.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "לפיד יתדרך את יו"ר האופוזיציה נתניהו בנושא הסכם הגרעין עם איראן והפעילות המדינית והביטחונית שמובילה ישראל על מנת להשפיע בנושא, כמו גם בסוגיות בטחון לאומי נוספות''.

ראש הממשלה לפיד אמר: "בנושאים של בטחון לאומי אין בישראל אופוזיציה וקואליציה. ישראל חזקה ותפעל יחד כדי לשמור על האינטרסים הבטחוניים שלה מפני אלה שמנסים לפגוע בנו".

בחדשות 12 דווח מוקדם יותר נתניהו ביקש שהפגישה לא תתועד בטענה שזה לא הנוהל המקובל כשמדובר בפגישה ביטחונית רגישה. תחילה קיבלו בלשכת לפיד את הבקשה וכיבדו אותה, אך בהמשך חזרו בהם ואמרו שהם מתעקשים שהפגישה תצולם.

בלשכת לפיד הסבירו שהתיעוד חשוב כדי להציג "תדמית ישראלית אחידה" בעניין, אבל בליכוד טוענים שלפיד מנסה לעשות רווח פוליטי מפגישה ביטחונית רגישה. בסופו של דבר הופצה לתקשורת תמונה רשמית על ידי לשכת ראש הממשלה.