יפה בן דוד
יפה בן דודצילום: מאיר אליפור

שיחות המשא ומתן על ההסכם בין משרד האוצר להסתדרות המורים עדיין בעיצומן, כשהמחלוקת המרכזית היא סביב הזזת ימי החופשה של המורים.

בכאן 11 דווח כי ישנה התקדמות בנוגע לעניינים הטכניים, אך בנושא החופשים - המורים מוכנים לוותר על שלושה ימי איסרו חג ול"ג בעומר בתמורה לגשר בין יום כיפור לסוכות, בעוד שבאוצר דורשים ויתור על שישה ימים בתמורה על כמה ימי שישי.

במשא ומתן עצמו החלו לעבור על טבלאות השכר של המורים - דבר שמבצביע על התקדמות. ישנן הסכמות בנושא הגמול למנהלי בתי הספר, אבל אין הסכמות על סוגיית פיטורי המורים. פער גדול בין הצדדים גם בסוגיית מסגרת התקציב.

מוקדם יותר הערב אמרה שרת החינוך יפעת שאשא ביטון בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכניתם בכאן רשת ב כי אפשר להגיע להסכם תוך שעות וכי לפי ההערכות הוא יהיה תקף עד לשנת 2025, אבל "זה עדיין נמצא בדיונים".

עוד אמרה השרה כי בממשלה "רגילים לנהל את משרדי הממשלה דרך משרד האוצר. נכון שהם שומרי הסף - אבל בסוף את הדרך המקצועית קובעים אנשי המקצוע". ביום שבו זה יהיה ברור, אמרה, "הרבה מהקשיים שמשרדי הממשלה מתמודדים איתם ייפתרו".

שאשא ביטון אמרה בנוסף כי לצד ההתקדמות במשא ומתן, משרד האוצר לא אמר מה המסגרת התקציבית, והיא לא סוכמה עדיין. עוד אמרה השרה כי היא לא מעוניינת ב"פתרון שהוא פלסטר. זה לא רק 1 בספטמבר הקרוב. אנחנו נלחמים שיהיה הסכם טוב שישפיע על הילדים שלנו".