עימותים בקבר שמואל הנביא
עימותים בקבר שמואל הנביאצילום מסך

בית המשפט הצבאי האריך את מעצרם של ששת הפלסטינים שנעצרו על ידי המשטרה בחשד לתקיפת יהודי שנופף בדגל ישראל סמוך למתחם קבר שמואל הנביא בצפון ירושלים.

שניים מהעצורים יישאר במעצר עד ה-4 בספטמבר, והיתר יישארו במעצר עד ליום חמישי הקרוב.

החשודים שנעצרו היו מעורבים באופן פעיל בתקיפה שנבלמה על-ידי לוחמי מג"ב, הועברו לחקירה בתחנת לב הבירה של מחוז ירושלים בחשד לעבירות של השתתפות בתגרה, תקיפה וחבלה, עבירות ממניע של גזענות/עוינות כלפי הציבור ועבירות נוספות.

עימותים בקבר שמואל הנביא

בתוך כך, המשטרה החלה בבדיקת ההתבטאויות של ח"כ עופר כסיף ביום שישי האחרון, במהלך הפגנה של ערבים בקבר סמוך הנביא סמוך לירושלים, הפגנה שהסתיימה בתקיפת אכזרית של יהודי שנופף בדגל ישראל.

כסיף אמר לערבים: ''מבטיח לכם שאנחנו ממשיכים במאבק נגד הכיבוש ונגד המלוכלכים האלה וביחד ננצח, זה לא מאבק בין יהודים לערבים, זה מאבק בין אלה שנלחמים לצדק ובין אלה שעושים פשע. אנחנו איתכם נגד הפושעים''.

ממשטרת ישראל נמסר לערוץ 7: ''בעקבות אירוע האלימות שהתרחש בסמוך לקבר שמואל הנביא, משטרת ישראל פתחה מיד בחקירה ואף נעצרו מספר חשודים. באשר להתבטאויות ח"כ עופר כסיף, הדברים המוצגים בסרטון יבחנו ע"י הגורמים הרלוונטיים ויועברו לעיון והחלטת הפרקליטות ויועמ"ש הממשלה, אשר בסמכותם לקבל החלטה במקרים מסוג זה כמקובל''.

שי גליק מנכ"ל ארגון ''בצלמו'' שפנה ליועמ"ש ולפרקליטות המדינה מסר בתגובה: ''אני מברך על בדיקת המשטרה וקורא ליועמ"ש לאשר באופן מיידי את החקירה וכן העמדה לדין מיד לאחר מכן. חוק חסינות הכנסת מפורשות מחריג הסתה לאלימות וטרור שעל זה אין שום חסינות. נמשיך ללחוץ עד שעופר כסיף ייחקר במשטרה וימוצה הדין איתו''.