לקראת סגירת ההרשמה לקורס מקיף ללימוד והכשרה בשיטת דמיון נובע מחזור תשפ"ג, הצטרפו לשיחה של רן שריד בוגר לימודי דמיון נובע עם מייסד השיטה על דמיון, חינוך ועבודת ה'. עמית קדם התחיל את המסע שלו בהודו, בנסיעה גדולה אחרי הצבא... היה לו מסלול מאוד ברור – לימודי פסיכולוגיה. כשנסע להודו גילה עולם חדש. נפש וגוף, מדיטציות, יוגה. זה הקסים אותו. מתוך חוויה של עבודה, של התבוננות, פתאום בקעו פנימה מתוך הנפש חוויות מאוד חזקות.

כשהחליט לחזור לארץ אחרי תקופה ארוכה, עדיין חילוני למהדרין, החליט להפנות עורף לעולם האקדמיה וללמוד את התחום של רפואה אלטרנטיבית, תחום שהיה בחיתוליו באותה תקופה. מתוך התנסות מפתיעה בדמיון מודרך, בקע הדמיון נובע.

עמית הבין שזה מה שהוא מחפש. זו הייתה שפה מוכרת עבורו שנגעה לו במקומות הכי עמוקים שיש, ושגם ידע איך להגיע אליה. כשהתחיל לחפש ראה שברוב השיטות וברוב הספרים אנשים עוסקים בדמיון המודרך. לדבריו, זו חוויה חזקה מאוד, אבל זה לא משתווה לדמיון נובע.

"ההבדל הבסיסי בין שאר השיטות לבין דמיון נובע הוא האמון", מסביר עמית. "אמון שכל מה שאתה מחפש נמצא אצלך פנימה. דמיון מודרך על כל הגוונים שלו זו שיטה מאוד חזקה. ברור שהכוח של הדמיון הוא כוח שיוצר מציאות. ברמה הרוחנית, הגופנית, הנפשית – זה פועל. אבל כשמגיעים למקום שאנחנו קוראים לו 'מבוי סתום', בדמיון המודרך נדרש מישהו מבחוץ על מנת לחלץ אותך, בכלים של הדמיון... באיזה שהוא מקום חבויה אמירה שאתה לא יכול להסתדר שם לבד. בדמיון נובע אנחנו מאמינים שכל פתרון שמגיע מבחוץ הוא תמיד יהיה חלקי ובמובן מסוים עלוב, לעומת הצבע והגיוון והגילוי של הפתרון שמגיע מהנפש".

"דמיון נובע זו שיטה מאוד פשוטה, ששומרת כל הזמן על האמון הזה – אתה זה שיודע, כל התשובות נמצאות אצלך. אנחנו רק צריכים לתת לך את הכלים איך להגיע לשם פנימה. הולכים לאיפה שהנפש שלך לוקחת אותך. גם אם היא תיקח אותך למקום שנראה חשוך, יש לנו את האמון המלא ששם יבקע האור"

"על פי הרב קוק, כל ההתפתחות של ה'מדמה' זו בעצם הכנה לכוח הנבואי של המשיח. גם בהקשר של 'מצב הדור' – הנוער מחפשים ריגוש. הם רגילים לגירוי פאסיבי. ברגע שנוער מגלה את הריגוש שבא מבפנים על ידי כוח הדמיון שלו ועל ידי גילוי הנפש שלו, כל הסרטים שבעולם נשארים חיוורים לעומת זה. צריך גם להילחם, אבל גם לאפשר לנער/ה למצוא מבפנים את העוצמה ואת העונג ואת האור ואת הריגוש שמגיע מהנפש שלהם על ידי הדמיון. הרבה פעמים הם יפנו עורף לעולם החיצוני וירצו להיפגש עם הנפש שלהם".

השבוע! מכון דמיון נובע מזמין אותך למפגש "יושבים על קפה ודמיון עם מנחי הקורסים" מפגש ייחודי ללא עלות!

מפגש מלא בתוכן, דמיון וכלים מעשיים עם עמית קדם מייסד השיטה, נוריאל אהרון מנחה ראשי ומנהל המכון וצוות המנחים. ניפגש עם לב פתוח, סקרנות וכנות במספר מוקדים - פרדס חנה / גן הבוטני בירושלים/ זום. המפגשים יתקיימו בהתאם למיקומים ולזמנים של מבחר הקורסים השנתיים שלנו הנפתחים ממש בקרוב.

מה תקבלו במפגש?

גילוי של דמיון ומרחב עשיר, חי ומגוון בתוכנו. כלים מעשיים איך "לצאת מקופסא רגשית/ מחשבתית" בה אנו תקועים. הבנת נפש האדם - כיצד התנגדויות פנימיות הן בעצם הזדמנויות, וכל המידע והפרטים על הקורס השנתי.

לפרטים ולשמירת מקום לחצו כאן >>>

שימו לב, נשארו מקומות אחרונים בלבד לשנת הלימודים הקרובה – מעל 80 איש כבר נרשמו. הזדרזו להחליט כבר מתחילים.

הזדמנות אחרונה השבוע לשבת על 'קפה ודמיון', קודם כל ליהנות מהדמיון והנפש ואז להחליט האם יש לך כאן ברכה ומתנה לחיים ולמקצוע.

לפרטים ולהרשמה יושבים על קפה ודמיון השבוע – לחצו כאן>>>

רוצה לקבל עכשיו את כל הפרטים על שנת הלימודים במכון ולהתחיל מיד לאחר השארת פרטים לטעום ולחוות מהשיטה?

כאן לאחר רישום בקישור הבא ישלח לך סילבוס מפורט ויפתחו עבורך 3 קורסים דיגיטליים בדמיון נובע: ילד פנימי, ימין ושמאל בנפש האדם ופיתוח הדמיון עפ"י משנתו של הרב מנחם אקשטיין הי"ד.

לפרטים מלאים על לימודים והכשרה בשיטה – לחצו לטעימה וחוויה במתנה ולקבלת סילבוס הקורס >>>