חנוכת תתמ"ד במועצה אזורית שפיר
חנוכת תתמ"ד במועצה אזורית שפירצילום: דוברות המועצה

תושבי המועצה האזורית שפיר קיימו אתמול (שלישי) טקס חנוכה וקביעת מזוזה בתלמוד תורה ממ"ד החדש שנפתח ביישוב אלומה.

את בית הספר נבחר לנהל הרב יוסף דוידי, אשר ייסד את בית הספר תתמ"ד שפיר והוביל אותו להישגים רבים וכן נבחר גם צוות חינוכי.

בית הספר החדש ייתן מענה לתושבי המועצה המתגוררים באזור הדרומי והמרכזי. הוא מצטרף לשלושת בתי הספר היסודיים הקיימים כבר כיום במועצה האזורית שפיר יסודיים: חמ"ד אבן שמואל, חמ"ד שפיר ותתמ"ד שפיר.

בשנת הלימודים הראשונה צפוי בית הספר לקלוט כ-120 תלמידים בשכבות א' ו-ב'. עם השנים יצמח בית הספר עד שיהיו בו תלמידים בכיתות א' עד ו'.

מיקומו של בית הספר נקבע ביישוב אלומה, במיקום ייחודי המשקיף לשדות ירוקים, כיתות בית הספר צוידו במיטב הציוד הטכנולוגי הכולל מקרנים, מערכות שמע וריהוט מותאם לילדים וכן הוא עומד בתקני הנגישות המחמירים ביותר. חצר בית הספר כוללת דשא מרכזי בצל עצי אקליפטוס, מגרש משחקים ומגרש ספורט. בימים אלו נערכת המועצה לבניית מבנה הקבע של בית הספר כחלק מתוכנית פיתוח לשנת הלימודים תשפ"ד.

אדיר נעמן
אדיר נעמןצילום: דוברות המועצה

אדיר נעמן, ראש המועצה האזורית שפיר: "בשנים האחרונות אנו חווים גידול משמעותי במספר המשפחות הצעירות הבוחרות להתגורר ביישובי המועצה, אחד הקריטריונים המשמעותיים לבחירה במועצה שלנו הוא תחום החינוך. אני רואה בחינוך ערך עליון וחשיבות רבה במצוינות וערכים לדורות הבאים.

עמלנו קשה להגיע למעמד זה של בניית בית ספר חדש, תהליך שנמשך מעל לשלוש שנים ואני מודה לשותפים שלנו שעזרו לנו להגיע ליום הזה: רמ"י, משרד הממשלה ומשרד החינוך. עמלנו קשה להגיע למעמד זה של בניית בית ספר חדש. אני שמח שהמאמצים הללו נשאו פרי וכעת כבר אפשר לברך על המוגמר ולומר: 'שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה'".

כפי שפורסם, לפני כחודשיים הפגינו הורים במועצה האזורית שפיר מול משרדי המועצה בדרישה לפתיחת תלמוד התורה כבר בשנת הלימודים הקרובה עם עם כיתות א' עד ו', או לפחות כיתות א' עד ד' כפי שלטענתם הובטח להם. לדברי ההורים, הקמת התתמ"ד כבר בשנה הראשונה עם כיתות א'-ד' הובטחה על ידי המועצה האזורית ואף קיבלה את כל האישורים הנדרשים מצד משרד החינוך.

כעת, כאמור, תלמוד התורה הממלכתי דתי נפתח בשנת הלימודים הקרובה עם כיתות א' וב', והוא יצמח בכל שנה עד שילמדו בו תלמידי כיתות א'-ו'.