אביב ועדן מהג'ירף הכחול
אביב ועדן מהג'ירף הכחולצילום: יח"צ

5 שניות - מרווח הזמן שיש למשרדי פרסום לתקשר עם הצופים/קוראים לפני שהם גוללים הלאה או מדלגים. עם השנים משרדי פרסום עשו מאמצים כבירים להכניס כמה שיותר רגשות ומניפולציות לאותן 5 שניות.

בשנים האחרונות חברה קטנה ומשפחתית הפכה עצמה למעצמה בעולמות השיווק והלידים והוכיחה שההפך דווקא הוא הנכון - ללא שלטי חוצות, בלי פרזנטור אהוב או סלוגן שובר שגרה בפריים טיים. מה גרם למיטב החברות המובילות במשק למצוא עניין דווקא בשיטת השיווק של חברת בלו ג'ירף מדיה?

הצצנו לליבו של בלו ג'ירף

הגענו למשרדים היפהפיים של בלו ג'ירף בתל אביב, פרקט מקיר לקיר וכמות לא הגיונית של פסלי ג'ירפה גרמו לנו להרגיש את המשפחתיות ועם זאת האווירה לא הרגישה לי כמו אווירת משרד משפחתי בכלל, יותר בכיוון של אווירת אולפן חדשות המגויס כולו להפקת המהדורה המרכזית. נכנסתי לחדר בו ישבו כל המשרד כולל כותבי תוכן, מעצבים, אנשי המחשוב וסמנכ"ל החברה ודנו על כך שבנק ישראל העלה את הריבית לפני 3 דקות, מאיזה כיוון תוקפים את הנושא, האם דרוש מחשבון לא דרוש מחשבון ומה מציעים לקהל כפתרון.

בהמשך התבהר שפשוט ככה הם עובדים: שם המשחק הוא רלוונטיות. כאשר ישראל ישראלי שומע שבנק ישראל העלה את הריבית הוא מייד מחפש מידע רלוונטי למצבו החדש בגוגל וכמעט בכל הרכב מילות חיפוש הוא יכול למצוא כתבה של אחד מפורטלי החדשות של בלו ג'ירף באחת משלוש תוצאות החיפוש הראשונות. ישראל קורא, נרגע ובוחר אם להשאיר פרטים או להמשיך בחייו. גישה המאפיינת יותר את השוק האמריקאי המאופיין בגודלו המאפשר צבירת קהל גדול גם לנושאים נישתיים. כנראה שמה שעובד בארה"ב עובד גם בישראל - צוות החברה לא מחכה שהזדמנויות יגיעו אליו אלא יוצר אותן סביב השעון באופן מתוכנן.

כפירה בסטטוס קוו

בשוק הלידים ה"מסורתי" נהוג היה לשלם למשרד פרסום עבור קמפיין שתוצאותיו נקבעו בהתחייבות רופפת וספקו בליווי התירוץ "זה מה שיצא", איכות הלידים הייתה נמוכה והמחיר גילם את כל הוצאות הקמפיין מה שגרם ללקוחות להחליף משרדי פרסום כמו גרביים או לפתוח מחלקות שיווק משלהן.

השוני בשיטת העבודה של בלו ג'ירף נעוץ בעובדה שהם לא מחכים לפרויקט או עסקה כדי להתחיל לעבוד. לאורך כל הביקור הצוות לא הפסיק להעלות כתבות תוכן מעמיקה לפורטלים השונים שבבעלותם. מסע הלקוח מתחיל בקריאת כתבה בנושא אליו הגיע לבד ומילוי שאלון זכאות הכולל לפעמים גם מעל ל-60 שאלות. השאלון מסנן לקוחות שלא באמת מעוניינים או זכאים כחוק לערך המוסף של לקוחות החברה ומשמש לבניית פרופיל לקוח. מנכ"ל החברה אביב סרור הסביר:

"אנחנו לא דוחפים את המוצרים והשירותים של לקוחותינו בכל לוח מודעות ריק, אלא מסבירים עליהם לעומק בצורה רלוונטית למה שקורה עכשיו. בכל יום אנחנו מעלים עשרות כתבות ומנתבים אלפי לקוחות פוטנציאלים לבעלי מקצוע לאחר שעברו קריאת תוכן רלוונטי ומהותי לבעיות שלהם, בחרו להשאיר פרטים, ענו על שאלון זכאות ועברו אימות ולאחר מכן קיבלו מידע מעמיק יותר דרך מגוון ערוצי מדיה. ככה נוצרים בכל יום לידים איכותיים שבאמת צריכים את השירותים שלקוחותינו מציעים."

מרגע יצירת ליד לא עוברות 20 שניות עד שהוא מגיע ללקוח ו-5 דקות עד שהשיחה מתקיימת לכן אם יש ספק ניתן להצהיר באופן ברור כי השיטה עובדת ואלפי לידים חמים זורמים בכל יום ללקוחות החברה.

כוח גדול מגיע עם אחריות ענקית

כניסה למערכת ההזמנות באתר בלו ג'ירף חשפה בפנינו שיטת מכירה שטרם נראתה בתחום הלידים בישראל. עד היום בעלי עסקים יכלו לקנות שירותי שיווק ומיתוג לעסק, או רשומות קרות. אך מהיום יכולים בעלי עסקים לרכוש ולבקש מספר לידים לבחירתם, ואת המספר הזה בלו ג'ירף מתחייבת לספק בטווח זמן ובמדד איכות מוגדר מראש. נטישת הגישה המסורתית מלווה בסיכון אדיר - בלו ג'ירף סופגת בכל יום את כל סיכוני הקמפיינים כדי לספק ללקוחותיה יציבות עסקית על ידי - כמות ומחירי לידים ידועים מראש, סטנדרטים גבוהים של תהליך ייצור הליד, עדכניות מקסימלית למתרחש בשוק הישראלי, כלי פרסום חדישים ומתקדמים ועוד.

לשמחת הלקוחות של בלו ג'ירף - החברה ממשיכה לייצר תכנים ו"פאנלים שיווקיים" בעוד עשרות נישות במקביל, ומייצרת בכל יום אלפי לידים (כ-2,000 בממוצע) אשר נמכרים למאות לקוחות בנישות שונות (עם מיקוד לעולמות בעלי תחרותיות גבוהה) דרך מערכת הזמנות דיגיטלית, אוטומטית לחלוטין, מחוברת גם ל"צד לקוח" המספק סקירה סטטיסטית, גישה למבצעים אטרקטיביים, תכנים מעשירים והפתעות נוספות.

הפוך מכל שאר השוק

משיחה עם כמה מלקוחות החברה מיד הבנתי שלא מדובר בחברת פרסום שגרתית, אלא ביצרן הלידים המבטיח ביותר בישראל לדבריי הלקוחות.

לקוחות החברה מדווחים על נתונים יוצאי דופן ביכולת של החברה "לחדור" לנישות תחרותיות ולהגיע לייצור לידים המוני, רווחי ואיכותי, לצד אחוזי המרה גבוהים במיוחד.

מטבע הדברים, נתונים אלו גורמים ללקוחות רבים לבחור בחתימות על חוזים ארוכי טווח ושותפויות קבועות לאורך שנים. למעשה, עשרות מלקוחות חברת בלו ג'ירף שנשאלו העידו שלאחר התנסות עם מספר רב של סוכנויות פרסום הם בוחרים לקנות את הלידים מבלו ג'ירף באופן בלעדי.

מנכ"ל אחת מהסוכנויות לביטוח פנסיוני המובילות בישראל אמר לנו בראיון: "גם אני כמו רוב הסוכנויות והעסקים בישראל - עברתי בין חברות פרסום, משווקים, חברות לידים ומי לא, כדי לייצר לידים לעסק שלי - ונכוותי קשות. שרפתי מאות אלפי שקלים בלנסות לייצר לידים בתוך הבית או בקניית לידים מחברת לידים כזו או אחרת. בלו ג'ירף עושים הכל אחרת, טוב יותר, מהר יותר, בסטנדרט אחר לגמרי משאר השוק הישראלי. כיום עלויות הפרסום מתייקרות, התחרותיות במדיה קשה, ובאמת שעם תנאים כמו שבלו ג'ירף מציעים - כבר לא משתלם לפרסם לבד. כדאי לכם לבחון את הלידים של בלו ג'ירף".