נותר לבדו. אילוסטרציה
נותר לבדו. אילוסטרציהצילום: shutterstock

אליהו התייתם בגיל 10 מאימו, אביו שמעולם לא היה איש של בית התחתן אחרי פרק זמן קצר, אשתו החדשה לא יכולה הייתה לגדל את ילדיה מהנישואים הראשונים יחד עם ארבעת ילדיו ואליהו נותר בלי בית, מכרים עם לב רחב הכניסו אותו לביתם ושם הוא גדל עד שבגר.

לתרומה ליתומים לחצו כאן >>>

אליהו משתף בכאב את סיפורו ואת עלילת חייו, "אני אליהו אח בכור במשפחה של ארבע ילדים, כשהייתי בן שמונה אמא חלתה, הייתי קשור לאמא בכל נימי נפשי… היינו אצל חברה של אמא רוב הימים ואבא היה עסוק עם אמא וכמעט לא ראינו אותו".

"באחד הימים הוא בא לקחת אותנו לבקר את אמא והיא נתנה לנו מתנות, נישקה אותנו והביאה לנו מכתבי פרידה… וזהו! מאז לא ראינו אותה עד אותו היום שנלקחנו להיפרד ממנה בבית הלווית, שם היא הייתה מכוסה בלבן, אני הייתי בן עשר אמרתי קדיש ליד מיטתה וכולם געו בבכי".

"לאישה החדשה של אבא היו שמונה ילדים יחד עם ארבעה ילדים שלנו היה לה קשה וכך נותרתי בודד ועזוב בלי בית משלי, אבל אנשים טובים שהכירו אותנו לא הותירו אותי לבד והכניסו אותי לבית שלהם. אפילו ביום השנה של אמא ז"ל אבא לא היה עולה איתנו לקבר, אני עליתי עם אב המשפחה אצלו גדלתי ועם שלושת אחי הקטנים…".

לסיפורו של אליהו יכול להיות סוף טוב, "לפני שלושה חודשים התארסתי ובעוד שבועיים אני מתחתן ואין מי שידאג לי. אין לי כלום לחתונה, לא חליפה של חתן ואפילו לא חולצה לצעוד איתה לחתונה".

אליהו הוא אחד מ 63 היתומים הנישאים בחודש אלול ואשר ועד נרתם לעזרתם. בחודש הרחמים והסליחות הצטרפו לנותני הצדקה למען יתומים ויתומות עם ישראל.

לסיוע ליתומים לחצו כאן >>>