פאנל סולארי
פאנל סולאריצילום: pixabay

עליית מחירי החשמל הפכה כבר מזמן לחלק מחיינו, אך האפשרות להתקנת מערכת סולארית על הגג פותחת אפשרויות חדשות להכנסה פאסיבית יציבה, עם תשואה גבוהה לאורך שנים. לשחר אנרגיה יש את כל הפרטים על איך תוכלו לחסוך ולהרוויח כסף בעזרת מערכות סולאריות מסחריות

מחירי החשמל בישראל ובעולם כולו נמצאים בעלייה מתמדת. צרכנים פרטיים ובעלי עסקים נפגעים באופן ישיר מעליית מחירים זו, מפני שהחשמל הוא צורך חיוני בכל בית ועסק וההוצאה עליו רק הולכת וגדלה. זוהי גם אחת הסיבות המרכזיות לחיפוש אחר דרכים חדשות ומקוריות בעזרתן ניתן לחסוך ואפילו להרוויח כסף. נשמע קצת מוזר ואפילו דמיוני? - בחברת שחר אנרגיה, חברת אנרגיה סולארית מהמובילות במשק הישראלי, אומרים כי גם כאשר מחירי החשמל עולים – תוכלו לחסוך באמצעות מערכות סולאריות מסחריות. כי אפילו מערכת סולארית אחת היא מקור הכנסה מניב, אמין ויציב.

יש לכם גג ואתם לא עושים איתו כלום? – תעשו ממנו כסף!

התקנה של מערכת סולארית היא כיום אחת הדרכים הפשוטות והמשתלמות ביותר לייצר לכם ולעסק שלכם הכנסה פאסיבית רווחית ומשתלמת עם 17% תשואה שנתית. על הגג, שבכל מקרה עומד ללא שימוש, ניתן להתקין מערכות סולאריות מסחריות שייצרו חשמל באופן קבוע. החשמל יימכר לחברת החשמל ועתיד להניב רווח של כ-1000 ₪ בשנה עבור כל 10 מ"ר של גג. 300 מ"ר, שהינם הגודל המינימלי ההתחלתי להתקנת מערכת סולארית על ידי חברת שחר אנרגיה - עתידים להניב כ-30,000 ₪ בשנה, כל זה רק מהשימוש בגג.

עוד אחד מהיתרונות הבולטים של התקנת מערכת סולארית על הגג הוא העידוד לו היא זוכה מכל מקום: המדינה מעניקה פטור ממס על ייצור החשמל עד 24,000 ₪ בשנה, ונותנת פטור מהיטל השבחה על ההתקנה. העיריות והרשויות המקומיות אינן מחייבות עבורן תשלום ארנונה. הבנקים, שמעודדים השקעה בהכנסות בטוחות ויציבות, מקלים על מתן המימון, במקרה שנדרש. עם זאת, בחברת שחר אנרגיה מתריעים כי התשלום שמעניקה חברת החשמל לכל קילוואט הולך ויורד לאורך השנים, ולכן כדאי להקדים ולהתקין מערכת סולארית כבר עכשיו, על מנת לזכות במחיר גבוה שיישמר לשנים קדימה.

מערכת סולארית או דירה להשקעה – מה יותר משתלם?

הרצון לייצר הכנסות נוספות מוביל ישראלים רבים להשקיע בנדל"ן בארץ וגם בחו"ל. אז למה בעצם לא פשוט לקנות דירה להשקעה ולהרוויח מדמי השכירות החודשיים ועליית שווי הנכס?

בשחר אנרגיה מסבירים שבניגוד לעלייה הקבועה במחירי הדירות, עלות הקנייה או ההשכרה של מערכות סולאריות מסחריות כמעט ואינה משתנה, אך בכל זאת שומרת על תשואה גבוהה של 17% לאורך שנים ארוכות. החברה מציעה ללקוחותיה שני מסלולים עיקריים: הראשון הוא מסלול מכירה עם אחריות ל-25 שנים, המיועד לבעלי גגות של 300 מ"ר ומעלה. במסלול זה החזר ההשקעה צפוי להסתיים לאחר חמש שנים בלבד, שלאחריהן ייהנה הלקוח מ-20 שנים נוספות שיניבו לו תשואה גבוהה של 17% בשווי של עשרות אלפי שקלים בשנה. המסלול השני שמציעה החברה הוא מסלול שכירות המיועד לבעלי גגות של 500 מ"ר ומעלה, בו נהנה הלקוח מתשלום חודשי קבוע עבור השימוש בגג, בהתאם לרווחיות המערכת שנקבעת מראש. בנוסף, מציעה חברת שחר אנרגיה מסלול שלישי של שותפות, הכולל השקעה משותפת.

בכל אחד מהמסלולים, דואגת חברת שחר אנרגיה לכל מה שצריך – מההתקנה וההסדרה של כל האישורים הדרושים, ועד לתפעול המערכת ומתן אחריות ל-25 שנים. זוהי למעשה הכנסה פאסיבית אמיתית, בעוד שבדירה להשקעה על הבעלים לדאוג לכל הנדרש בזמן שהדיירים עושים שימוש בדירה ולעיתים אפילו פוגעים בנכס. בנוסף, בזמן שמצבה של הדירה נשחק לאורך השנים ומצריך שיפוץ, המערכת הסולארית היא יציבה ועמידה מפני פגיעות טבע ואפילו לא פורצים אליה. אל היציבות והאמינות מצטרפת גם העובדה שחוזה מכירת החשמל הוא חוזה ממשלתי שנחתם ישירות בין הלקוח ובין חברת החשמל והינו אמין, בטוח ויציב מאוד.

שחר אנרגיה - הולכים על בטוח

חברת שחר אנרגיה היא בין החלוצות בשוק הסולארי בישראל. מאות מערכות סולאריות מסחריות שהתקינה החברה מעניקות רווחים פאסיביים משמעותיים לעסקים ופרטיים מדן ועד אילת. הסטנדרטים הגבוהים אליהם מחוייבת החברה, כמו גם אנשי המקצוע המיומנים והציוד המתקדם, מאפשרים לה לזכות פעם אחר פעם במכרזים של עיריות וחברות ממשלתיות רבות. אז מעכשיו אתם כבר יודעים שאין סיבה לדאגה: גם כאשר מחירי החשמל עולים– תוכלו לחסוך ובגדול!

מאמר זה נכתב בשיתוף עם שחר אנרגיה >> shaharenergy.co.il