אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: shutterstock

היא גדלה בבית שנחשב לרגיל, אבל האבא היה הסיוט המשפחתי, כולם רעדו ממנו, אבל מי שספג מנחת זרועו באופן עקבי היו שתי הבנות הגדולות, חיה ואחותה הקטנה, הן היו מפרנסות את המשפחה מעבודות ניקיון ושמרטפות והיו נזרקות לרחוב פעם אחר פעם כאשר משהו בהתנהגות שלהם לא מצא חן בעיני האבא.

לסיוע לחצו כאן >>>

בפעם האחרונה בה הן נזרקו באמצע החג מהבית, הן לא חזרו אליו, הן חיפשו מחסה חילופי. עדות קשה: "אני חיה, עברתי ילדות של חרדה, אבא היה האיום של כולנו, אבל אני ואחותי היינו מושא ההתעללויות שלו.

נזרקנו מהבית פעם אחר פעם, בכל הזדמנות שהיה נראה לו שאנחנו לא מתנהגות כפי שהיה רוצה והוא נכנס להתקף כעס בלתי נשלט".

"בלילות הייתי חולמת איך אני מגלה את עצמי ברחוב החשוך רועדת מפחד וקור ובימים פחדתי שאבא יכנס הביתה והחלום הרע שלי יתגשם ולא אחת הוא אכן התגשם. עבדתי כמנקה בתי ספר ובייביסטר, את הכסף שהרווחתי נתתי להוצאות הבית השוטפות. מעט החבאתי להוצאות אישיות שלא היה מי שידאג להן" מספרת חיה.

היא מתארת את המפנה שחל בחייה, "בפעם האחרונה אחרי שנזרקתי מהבית, עברתי לגור אצל משפחה נהדרת ואז התחלתי לשמור כסף בצד כדי שיהיה לי ממה להתחתן, פרוטה לפרוטה וסכום לסכום. אבל גיליתי אחרי שהתארסתי כי הסכום הזעום שקיבלתי לא יכסה את עלויות השדכנות והוצאות האירוסים…"

"החתונה מתקרבת, אין לי מאיפה לשלם מקדמה לאולם, אין לי אפשרות ללכת לשכור שמלת כלה, הורים אין לי כבר מזמן ואני לא יכולה לבקש את ההוצאות הללו מהמשפחה שפתחה לי את הלב, כי גם הם נמצאים במצוקה כלכלית קשה, אני אמורה להתחתן מיד אחרי סוכות ואין לי אפשרות לרכוש דבר לחיי העתיד שלי".

לסיוע לחיה הכלה לחצו כאן >>>