פתיחת שנת הלימודים בבנימין
פתיחת שנת הלימודים בבנימיןצילום: מועצת בנימין

מועצת בנימין פתחה הבוקר (חמישי) את שנת הלימודים תשפ"ג. בבנימין שיעור הילדים עד גיל 18 עומד על 48% מכלל התושבים והגיל החציוני של המועצה הוא 19.

קרוב ל-2,000 פעוטות פתחו את השנה ב-31 מעונות היום של המועצה. בנימין היא מהרשויות הבודדות בארץ המפעילות מערך מעונות יום לתינוקות ופעוטות.

כ-4,000 ילדים יסעו לבתי הספר במסגרת מערך ההסעות של החברה לפיתוח מטה בנימין.

בתוך כך, הבוקר חנכה מועצת בנימין בתי ספר חדשים כשהמרכזי שבהם בשילה שם נחנך בית ספר אזורי גדול לבנות. ברבים ממוסדות החינוך האחרים בוצעו במהלך הקיץ עבודות שדרוג משמעותיות.

יצויין כי בשנתיים האחרונות השקיעה המועצה בתחום החינוך המיוחד. גם השנה נפתחו מסגרות חינוך מיוחד נוספות. ביישוב עפרה ייחנך בקרוב גן שיקומי ומעון שיקומי. בנוסף, בחלק מהגנים יקודם השנה פיילוט מיוחד של משרד החינוך עם כיתות גן במרחבי למידה חדשניים.

ראש המועצה ישראל גנץ פתח הבוקר בהתרגשות רבה את שנת הלימודים בבתי הספר ביישובים נווה צוף ובטלמון ואמר לתלמידים: "אתם אמנם רק ילדים, אבל תדעו שבשבילנו אתם הכל. כשאנחנו הולכים לעבודה וחושבים איך להשקיע ולבנות, אנחנו חושבים עליכם היום כדי שיהיה לכם יותר נוח וגם חושבים עליכם בעוד כמה שנים כשתגדלו שיהיה לכם נעים ונוח ללמוד ולגור כאן. אנחנו אוהבים אתכם ותדעו שיש לכם מורים מצויינים שאוהבים אתכם וגם עובדי מועצה שעובדים הרבה בשבילכם".

גנץ נפגש בנוסף גם עם צוותי ההוראה ואמר להם: "אנחנו מבינים שכל פתיחת שנה היא לידה מחדש. ביום החגיגי הזה מצד אחד אך גם טעון ורגיש מצד שני היה לנו חשוב להגיע ולומר תודה. מאחל לכן ולכם שתזכו לראות את פירות זרעי החינוך שאתם זורעים".

אל גנץ הצטרף הבוקר גם השר לשעבר ח"כ אלי כהן מהליכוד שנשא דברים במעמד קבלת תלמידי כיתה א' בבתי הספר היסודיים. ח"כ כהן בירך את ראש המועצה גנץ על ההשקעה הגדולה במוסדות החינוך ועל הפתיחה המוצלחת של שנת הלימודים במועצה הצעירה בארץ ובירך את צוות המורים והתלמידים בשנת לימודים פוריה ומוצלחת.