טוויטר
טוויטרצילום: ISTOCK

בקרוב תוכלו לערוך את הציוצים שלכם בטוויטר? לאחר חודשים ארוכים, טוויטר הודיעה רשמית על השקת הניסוי בכפתור "ערוך" שיאפשר למשתמשי הרשת החברתית לערוך את הציוצים שלהם.

על פי ההודעה, כפתור "ערוך" יהיה זמין לכמות מוגבלת של משתמשי "Twitter Blue" וכעת עובר "בחינה פנימית" על ידי ראשי הרשת החברתית.

במידה ויוכח כי האפשרות לערוך את הציוצים אכן משפרת את השירות, הוא יוצע לכל המשתמשים בטוויטר.

בבלוג של טוויטר פורסמה ההודעה על תחילת הניסוי הרשמי בכפתור "ערוך" וראשי טוויטר כתבו כי "ניתן יהיה לערוך ציוצים מספר פעמים ב-30 הדקות שלאחר פרסומם. ציוצים ערוכים יופיעו עם סמל, חותמת זמן ותווית, כך שיהיה ברור לקוראים שהציוץ המקורי שונה".

תווית העריכה תכלול היסטורית עריכות מלאה לרבות הגרסאות הקודמות של הציוץ המקורי, כך שגולשים שיערכו את הציוץ שלהם יוכלו עדיין לעקוב אחר הגרסאות הקודמות שלו. השמועות על האפשרות לערוך ציוצים החלה כבר לפני חודשים ארוכים.

סמנכ"ל מוצרי הצריכה של טוויטר, ג'יי סאליבן, אמר כי זו היתה האופציה המבוקשת ביותר בקרב משתמשי טוויטר במשך שנים ארוכות. מנכ"ל טוויטר לשעבר, ג'ק דורסי, התנגד להוספת כפתור העריכה בטענה כי חלק מהגולשים עלולים להשתמש בו לרעה.

מדובר בשינוי הגדול ביותר בטוויטר מאז השקת הרשת החברתית, ומאז בשנת 2017 הגדילה טוויטר את האפשרות לכתוב ציוצים מ-140 תווים עד 280 תווים.